Hangi Megane 2 Sizce ?

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar iyi geceler herkese . Gecenin bu saati oldu sabah iş var hala araç araştırmasındayım . Aile aracımız biliyorsunuz 2004 model peugeot partner 2.0 hdi . İlk sahibi amcamdı kendi sıfır aldı bilindik araç . Şimdi yine aile için araç alıcaz , aracı takasa verip yada satıp alıcağız fakat yeni araç konusunda kararsızım . Satma sebebim araç küçültmek 22 yaşındayım biraz daha yaşıma yakışır birşeyler istiyorum . Megane 2 dizel için hep hevesim vardı daha önce şöförlük yaptığım zamanlardada şirket aracı olarak verilmişti keyifli bir araçtı .
Limit konusunda kafamda belirli birşey yok öncelikle aracı kullanma aralığım hergün işe gidip geliyorum , yaptığım iş bir avmde giyim mağazasında satış danışmanı ve mağaza katı sorumlusu . İş yerimin evime uzaklığı 2.5 km değil . yürüyerek dahi 25 dakika avmnin eve uzaklığı. Tabi bu sizi yanıltmasın şimdiki aracımızı 2013 eylülde aldık 178 bin km idi şuanda 203 bin km :))))

Araç limiti hakkında kafamda belirli birşey yok ama çok aşırı bir borca girmekte istemiyorum müşterisi olduğum banka uygun bi seçeneke vadeyi uzatmadan bi 10bin gibi rakamı 12 ay gibi kısa vade ile veriyor ama şöyle bir durum var ya bu şekilde kredi ile değiştireceğim yada bağcılar istoç oto sanayide çok görüyorum , aracı takasta peşinat verip üzerini senetli yapabilirim o yüzden limitim ortalama 25 civarı olur .

Araç konusuna gelince peugeot 307 sw baktım bi hayli tabi megane 2 bakıyorum ama şöyle bir durum var .
iki araçta aynı fiyat birisi faz1 dinamik full diğeride aynı fiyat faz 2 yüksek model ama baz donanım ?
Bildiğim kadarı ile faz1lerdeki kronik sorunların hepsi faz2 modelince çözüldü hani bazda olsa sorunsuz üyksek model iyidir diye düşünüyorum . Onun haricinde 4 cam otomatik elektrikli ayna dijital klima olmadımı megane 2 ye bindiğini hissetmez adam diyorum .
Faz 2 modelinde dijital klima 4 cam otomatik kolçak modellileri hangi versiyon diye geçiyor ?
Araçta boya değişen takıntım yok . Tavan hariç boyalı araç düzgün boyanmışsa uygun benim için . Aracın hatlarında duruşunda orjinallik dışı bir görünüm olmadığı sürece çok takıntılı değilimdir o yüzden biraz daha rahat bakabiliyorum önerileriniz nedir . Megane 2 ile bela mı almış olurum 1.5 dci modeli olucak lpg yada benzinli olmaz

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Ben 2004 faz 1 dinamik kullanıyorum Emre , imkanın el verdiğince dolu olanını al bence.Gerçekten daha direksiyonuna oturur oturmaz farkı hissediyorsun.Kronik sorun denen şeylere bak hepsi kolayca hallolacak şeyler , hele ki bizim gibi meraklı aracını seven insanlara .. En masraflı kronik sorunu dedikleri döner kontaktör sorununu geçenlerde bende yaşadım , servis ve parçacılar yüksekten uçuyordu bu gün elektrikçi arkadaşım 50 liraya yaptı daha ne diyeyim .. 25 30 liraya 80 90 liralık konfor ve donanımı var.Faz1 alacaksan dynamique plus , faz 2 alacaksan expression plus ya da privilage almaya çalış.Araca zaten yabancı değilsin ufak tefek işlerini kendin halledersin. Ben çok memnunum sorunu falanda yok ,temiz mazot ve zamanında bakım her şeyin başı bence ..

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yani uğur hocam anlattıklarına bakılırsa çok güzel söylüyorsun ki gel gelelim aracıyla uğraşmasını çok seven bir gencim . Masrafındanda kaçınmam daima kullandığım araç hiç düşünmeden marşa bastığın anda ani birşey olduğunda minimum 500km yola mazot almadan çıkabilceğim şekilde bekler . Ama marş basarken acaba çalışıcakmı korkusu olmaması lazım kafam rahat olmalı . Aracımıza yaptığım uygulamaları görsen kafayı yemiş dersin bu , sitedekilerde aynısını diyor . ve megane ile aynı problemler
İç aksamlardan çok ses geliyordu sökülmedik yer bırakmadım , ses emici sünger kullanıp tüm döşemeleri izole ettim .
-Arac taban ve kapı sacı yalıtımını yaptım
-Amerikadan koltuk ısıtma kiti sipariş edip ön koltukları ısıtmalı yaptım
-orta konsolda renk değişikliği
-Ayna altı otomatik kararan aydınlatma
-ayak aydınlatması vs vs bir çok aklıma gelmeyen şeyleri ile uğraşmışken megane 2 vız gelicektir diyebilirim pişman edermi ondan korkuyorum faz1 faz2 diye bakmıycam öyleyse en donanımlısı hangisi ise onu seçiceğim alırken

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
_721812004569125_3477108214310673722_n_zpsbb8a7dde.jpg
7_746442865439372_324178196015155739_n_zps0f9d25aa.jpg
_739376852812640_6862606263533235812_n_zps22f41d04.jpg
_731907506892908_8032455776586798651_n_zpscd54856d.jpg
_739552649461727_7880779794273902224_n_zpsa95da92b.jpg
_717879714962354_6878313634808528903_n_zpsc1b2d381.jpg
_684436908306635_5605550405240106641_n_zps2beabd7e.jpg
8_721735014576824_504017547648192595_n_zps5072d66a.jpg
998136_576457342437926_458251936_n_zpsfc386dc7.jpg

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Faz 2 expression güzel bir arabadır. 2 Sene kullandım ve yağ değişimden başka masrafım olmadı.

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle 2 yıldır kullandığım 2010 model megan 2 aracımdan bahsedeyim.

Faz 1 ile faz 2 arasında bazı farklar var evet benim tercihim faz2 den yana olurdu duruşu görünüşü kasanın makyajlandığı için gayet hoş duruyor.
Ama alırsan kesinlikle baz donanım alma ya orta yada full al yani ya expression yada privilege serisine bak derim.

Almadan önce çok araştırdım o kadar olumsuz yorumlar yapan o kadar kötüleyen varki anlatamam adam araba kullanmayı bilmiyor kendi suçunu arabaya atıyor. 2 yıldır bende ben sadece yağ değişimi ve triger bakımı geldiği için trigerini değiştirdim. Arada ufak tefek sorunlar oldu bunlarıda 50-100 tl ye hallettim bunlar da 1-2 kez meydana geldi.
Megan alıcaksan kesinlikle almanı tavsiye ederim ama faz 2 almalısın bence görüşünü çok farklı bikere.
Neden al diyosun dersen aracın bakımlıysa eğer yakıtı düzgün alıyosan bakımları düzgün yapılıyorsa sınıfında lider canavar gibi bir araç.
Ben clio da kullandım özellikle lineadan bahsediyorum resmen kağnı gibi araba 2013 model 15 binde olan lineayı kullandım ben mi arabayı sürdüm arabamı beni belli değil gerçekten megana binince tekrar farkı anladım. Herneyse gelelim bakım masraflarına periyodik bakımlarını özel serviste sağlam biyerde 200-250 liraya cok rahatlıkla halledersin.
En önemli olanı yakıt ben renault ile ortaklıgım yok neyse onu yazıyorum uzun yolda sakin kullanımda 4.0 litre 100 km rahatlıkla görürsün biraz agresif kullanırım hız yaparım diyosan eğer 4.5 litreleri rahatlıkla görürsün

Şehir içi de 5.7 leri görürsün bu değerleri çarparsan ne kadar cimri bi araç oldugunu anlarsın ve bu yakıta göre gayet seri atik bir araç hele de uzun yolda 2-3 saat geçtikten sonra motor tam tavına geliyor ısınmıyormu o zaman tadından yenmiyor tavşan misali atikleşiyor araç aracımı kredili aldım 2 ay sonra borcu bitiyor 2 ay sonra sattığımda 110 bg fluence düşünüyorum yine renaultdan şaşmam
Bu arada benim aracım 85 beygir dizel bazıları yetersiz kalıyor bilmem ne kalıyor diyo hepsi yalan dolan gayet yeterli geliyo araba he alırken 110 luk alsan fena olmaz ama 85 likte gayet yeterli kalıyor kalkışlarda uzun yolda cogu aracı çatır çatır yersin hiç merak etme.

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 faz 1 dinamik al kardeşim, full arabaya binersin .:eyv

furcanoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Faz1 almayin he temiz 105bg lik bulursaniz alin ama 85liklerden almamaniz tavsiyem faz2 105 lik lere bakin

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Faz1 almayin he temiz 105bg lik bulursaniz alin ama 85liklerden almamaniz tavsiyem faz2 105 lik lere bakin

85 lik neden almasın ?
ben 2 yıldır onbinlerce kilometredir kullanıyorum 85 beygir beygir megan2 sedana biniyorum sonuçta megan bi bmw gibi gitmesini bekleyemeyiz ancak beklentileri karşılıyor 85 beygir

Emre Fırat

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Faz 2 expression güzel bir arabadır. 2 Sene kullandım ve yağ değişimden başka masrafım olmadı.
Maşallah abi o da olsun yani :) 25 lira gibi fiyatlara bulunabilirmi acaba ?
Öncelikle 2 yıldır kullandığım 2010 model megan 2 aracımdan bahsedeyim.

Faz 1 ile faz 2 arasında bazı farklar var evet benim tercihim faz2 den yana olurdu duruşu görünüşü kasanın makyajlandığı için gayet hoş duruyor.
Ama alırsan kesinlikle baz donanım alma ya orta yada full al yani ya expression yada privilege serisine bak derim.

Almadan önce çok araştırdım o kadar olumsuz yorumlar yapan o kadar kötüleyen varki anlatamam adam araba kullanmayı bilmiyor kendi suçunu arabaya atıyor. 2 yıldır bende ben sadece yağ değişimi ve triger bakımı geldiği için trigerini değiştirdim. Arada ufak tefek sorunlar oldu bunlarıda 50-100 tl ye hallettim bunlar da 1-2 kez meydana geldi.
Megan alıcaksan kesinlikle almanı tavsiye ederim ama faz 2 almalısın bence görüşünü çok farklı bikere.
Neden al diyosun dersen aracın bakımlıysa eğer yakıtı düzgün alıyosan bakımları düzgün yapılıyorsa sınıfında lider canavar gibi bir araç.
Ben clio da kullandım özellikle lineadan bahsediyorum resmen kağnı gibi araba 2013 model 15 binde olan lineayı kullandım ben mi arabayı sürdüm arabamı beni belli değil gerçekten megana binince tekrar farkı anladım. Herneyse gelelim bakım masraflarına periyodik bakımlarını özel serviste sağlam biyerde 200-250 liraya cok rahatlıkla halledersin.
En önemli olanı yakıt ben renault ile ortaklıgım yok neyse onu yazıyorum uzun yolda sakin kullanımda 4.0 litre 100 km rahatlıkla görürsün biraz agresif kullanırım hız yaparım diyosan eğer 4.5 litreleri rahatlıkla görürsün

Şehir içi de 5.7 leri görürsün bu değerleri çarparsan ne kadar cimri bi araç oldugunu anlarsın ve bu yakıta göre gayet seri atik bir araç hele de uzun yolda 2-3 saat geçtikten sonra motor tam tavına geliyor ısınmıyormu o zaman tadından yenmiyor tavşan misali atikleşiyor araç aracımı kredili aldım 2 ay sonra borcu bitiyor 2 ay sonra sattığımda 110 bg fluence düşünüyorum yine renaultdan şaşmam
Bu arada benim aracım 85 beygir dizel bazıları yetersiz kalıyor bilmem ne kalıyor diyo hepsi yalan dolan gayet yeterli geliyo araba he alırken 110 luk alsan fena olmaz ama 85 likte gayet yeterli kalıyor kalkışlarda uzun yolda cogu aracı çatır çatır yersin hiç merak etme.
Kardeşim uzun uzun yorumun için çok teşekkür ederim zahmet edip yazmışsın o kadar . Şimdik gencim bende ama öyle dip gaz makas atarak giden bir tip değilim . Sakin ve devrinde kullanırım aracı , yakıt olarak çok sorun etmem kendi ruhumu ekonomi moduna geçirdiğimde şirketteki range rover 3.0 tdi hse ile bile benzzinli puntoların değerlerine iniyodum şirkette delirtirdim piyasadaki abiler heh :)
Yakıt olarak hiç problem değil , şuan ki aracımız zaten 2.0 turbo dizel çok aşırıda tüketmiyor ama banada çok batmıyor yani uzun yolda 6.5 7 litre yakıyorum çok sakin kullanmadığımda onu dert etmiyorken megane 2 hiç sorun teşkil etmez benim için diye düşünüyorum .
Faz2 modeli çok hoşuma gidiyor iç konsolu beyaz ışıklar vs , faz1 donanım açısından çok iyi . Ama bir çok arkadaşın faz1 aracının gösterge renklerini vs beyaz yapmıştım makyajlı kasa gibi :) 85 hp ideal benim için çok sağol herşey için dostum
Megane 2 faz 1 dinamik al kardeşim, full arabaya binersin .:eyv
Abi çok iyi bi noktadasın ben donanım hastası birisiyimdir . Eğer faz1 dinamik gelirse elime 1 ay sonra videolu anlatımlarla koltuk ısıtma sistemi montajı vs herşeyi hd olarak film şeklinde hazırlarım artı donanım dolu olur hep o yüzden dinamik daha ağır bende . Bir yandanda yüksek model olsun faz 2 olsun diyorum kararsızım :)
Abi 105 neyse 85de o benim için . yani 85likle dipgaz 170 ama 105likle dipgaz 240km ile gidilmediğine göre benim için çok bişey değiştirmiyor . 85lik araca binipte 150hplik aracın seriliğini beklemeyince sorun kalmıyor . Kısacası sorun neye bindiğimizi ve neyden ne istediğimizi bilince ortadan kalkıyor . Benim idealim araç hantal olmasın gaza basınca seri devirlensin . onun haricinde devamlı yüksek devirli giden biri değilim . Basınca yok gitmem demesin yeterli ben yine basmam :)