Hangi motor yağı ?

adige6060

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar arkadaşlar işim gereği nöbetteyim k.bakmayın bu yüzden gecenin bu saatinde konu açıyorum mevzu şu arkadaşlar arabamım yağ değişim zamanı geldi ama işin açıkcası hangi marka ve model yağ kullanacağımı bilmiyorum reno elf kullanıyormuş geçenlerde arkadaşım clio 3 arabasının yağını değiştirdi serviste o söyledi ama ben castrol kullanmak birde bor takviyesi yapmak istiyorum sizlerdende yorum almak istedim şimdiden teşekkürler kullanmak istediğim ürünlerin linki aşağıda bi yardımcı olursanız çok makbule geçer..
http://hepsiburada.com/liste/castro...ils.aspx?productId=otm652001&categoryId=26005
http://hepsiburada.com/liste/nnt-bo...ils.aspx?productId=otm092090&categoryId=26005

bay_özkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 bakımdır elf kullanılıyor aracıma bu sefer castrol deneyecem muhtemelen fark olmayacaktır diye düşünüyorum ama bu sefer onu deneyecem :)

symbol2011

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bu sefer castrol edge 5-40 koydum arabamın sesi azaldı çekiş çok iyi

bay_özkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugun 40bin bakımı yaptık ekstra bujiler değişti baya eskimiş bakımı 10bin olmadı 9 binde lakin 1,5 yılı gecti velhasıl motordan ses gelmeye basladı
bu sefer yağı değiştim gercekten fark etti psikolojikmi bilmiyorum ama ses baya baya azaldı elf kullanıordum castrole döndüm 5w-40 tam 4 litre yetiyor bence castrol farklı daha iyi bir ürün en azından benim aracımda ses azaldı...

ömereren

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
castrol kullan sıkıntın olmasın

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
10-40 kullandıgın zaman araç sesli çalışır ancak motoru oynanmış ise yada çok hunharca sıkıştırarak kullanıyosan 10-40 kullan yağ eksiltmez.
Ancak sakin normal kullanıyosan motor stock ise 5-30 yada 5-40 kullan neden dersen motor sesi azalır çekiş çok azda olsa artar hafiften bi performans artısı olur.
Ayrıca motor yağında katkı kullanmayın dedi ustam neden dersen bi zaman sonra yağın yapısını bozarak cok daha cabuk katılaşma ve camurlasma yaptıgını söyledi haberin olsun:)