Hangi motor yağından kullanmalıyım?

rapzede34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar önümüzdeki hafta İstanbul'dan Isparta'ya gideceğim. Aracım 1.2 75 Hp clio 4 Joy. Bagajda bulunması için 1 litre motor yağı almak istiyorum 5w30 mu almalıyım? Kullanma klavuzunda bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. Servis elf marka mı kullanıyor?

popshot

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 aracımdaki tecribelerime dayanarak Elf hem bütçe dostu hemde servisin önerdiği ürün tavsiyem elf olcaktır.

clio4gkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renonun dizel motorları için elf 5-30 yağ bence güzel,iyi ve ideal. yanlız 5-30 iki üç farklı çeşidi var,en iyi modelinde kullanırsınız memnun kalabilirsiniz. servise danışsanız daha iyi olur aslında. sonuçta motor arabanın kalbi,dikkat etmeliyiz. :)

arifd

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
5 40 uygundur bence

myaman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar önümüzdeki hafta İstanbul'dan Isparta'ya gideceğim. Aracım 1.2 75 Hp clio 4 Joy. Bagajda bulunması için 1 litre motor yağı almak istiyorum 5w30 mu almalıyım? Kullanma klavuzunda bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. Servis elf marka mı kullanıyor?

Hocam aracınıza uygun yağ Renault'un önerdiği Elf Evolotion 900 SXR 5w30 yağını kullanabilirsiniz.

renonun dizel motorları için elf 5-30 yağ bence güzel,iyi ve ideal. yanlız 5-30 iki üç farklı çeşidi var,en iyi modelinde kullanırsınız memnun kalabilirsiniz. servise danışsanız daha iyi olur aslında. sonuçta motor arabanın kalbi,dikkat etmeliyiz. :)

Hocam arkadaşımızın aracı benzinli araç, dizel değil. Dizel araçlar için ise Elf Evolotion Full-Tech FE 5w30 yağ önerilmekte.