Hangi Renault 19 Modelini Kullanıyosunuz ?

Hangi Model

• Kullanılan toplam oy
    157

ekotron

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracim beymen club. Isin acikcasi nereden bulastim bu araca. Durmadan masraf cikariyor. Gozum gibi bakiyorum ama olmuyor. Alali 8 ay oldu 1600 lira masraf yaptim halada istiyor. Ama bu masraflarin buyuk kismi usta ve iscilik parasi diye duaunuyorum. Allah sanayideki ustalara vicdan versin. Energy motora bulasmayacaktin abi diyorlar hepsi. Sizde de aynimi bilmiyorum ama allah sabir verain sikinti yasayanlara

orhan0816

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar dizel reno 19 kullanıyorum. Çokta memnunum bide klima olsa tadından yenmez.

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba aracim beymen club. Isin acikcasi nereden bulastim bu araca. Durmadan masraf cikariyor. Gozum gibi bakiyorum ama olmuyor. Alali 8 ay oldu 1600 lira masraf yaptim halada istiyor. Ama bu masraflarin buyuk kismi usta ve iscilik parasi diye duaunuyorum. Allah sanayideki ustalara vicdan versin. Energy motora bulasmayacaktin abi diyorlar hepsi. Sizde de aynimi bilmiyorum ama allah sabir verain sikinti yasayanlara
Merhaba size sıkıntılı veya hor kullanılmış denk gelmiş olabilir bilemiyorum. 1.6 karbüratörlü kullanıyorum sıkıntı yaşamadım.190.00'e geldi Maaşallah diyeyim:masallah yaptığım en büyük masraf baskı-balata olmuştu aldığımdan bu yana.
Usta motorun sıkıntısını anlayamazsa motora/arabaya laf atabilir bunu da bi kenara yazalım. Ustamızı iyi seçmek lazım

Merhabalar dizel reno 19 kullanıyorum. Çokta memnunum bide klima olsa tadından yenmez.
Merhabalar, ben de klimasız kullanıyorum yazın klima olsa iyi olurdu dedirtiyor.:eyv

yakup8141

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben 1.8 r19 kullanıyorum tek sıkıntısı arabanın teklemesi ara ara tekliyor benzinde bi sıkıntı yok gazda tekliyor. böyle giderken kerkiniyor araba araba ısındıktan sonra biraz azaliyor ama yine yapıyor. bide mesela işiklara yanaştım debrijay fren yapıyom iyice yavaşlıyom işikta durmaya kalmadan stop ediyor vitesi bire cekip vurduruyom çalıştırıp öyle duruyom o zaman devam ediyom bu 2. sine bi çare bulamadım. ben 1.8 rti işaretledim ama ruhsatta rti filan yazmıyor sadece 1.8 europa yazıyor.

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ruhsatı bosver yanlıs yazıyolar genelde donanım paketi ismini.
Tekleme sıkıntın için de eski sanayide Korkmaz LPG var ustası sağlam bi uğra derim. Aldığımda rölanti problemi ve sogukta calışmama problemi vardı, nokta atışı çözdü

yakup8141

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynen gittim oraya bunda hiç bi problem görünmüyor dedi. süper gaz ayarı filan dedi. bilmiyorm ne yapıcam ne edicem. araba 60 70 i aşınca normal gidiyor ama 20 30 gidim dersen kerkiniyor öyle gidiyor.

fatoyoko

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Motor yada şanzıman kulağı bir veya bir kaçı hasarlı yahut kopmuş. Orjinal buji + bobin + kabloları ile de sıkkıntınız baya bi azalacaktır. Ama halen daha gitmediyse motoor kulağı gibi de duruyor. Vites dansöz gibii oynuyor mu ?

KAYAY

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 Alize kullanıyorum.
ARTILAR++Kişiye göre değişebilir ama Benim kriterlerime göre;İç donanım, modellerinin hepsinden üstün.Klima,hidrolik direksiyon,ön camlar otomatik,sürücü hava yastığı ve kadifemsi koltukları oldukça rahat.Ortalamanın üzerinde bir düzeyde sürüş keyfi var.Bu segmentteki diğer markalara göre hem yan camlar hem dış hem iç aynalar geniş bir görüş açısı sunuyor.Uzun yolda sürücüyü en az yoracak modelidir.Kokpiti de kolay kullanım açısından iyi bir dizayna sahip.
Motora gelince,1.6 bu arabanın en performanslı olanı diye düşünüyorum.Performans derken sadece çekiş aklınıza gelmesin.Yol tutuş,yüklü yokuş tırmanma,eğimli ve aynı zamanda kavisli yollarda gerçekten iyi bir arkadaş.Bu yol arkadaşınız bütün bunları yaparken yakıttada iyi bir dosttur.Yakıt tüketim verilerini uzun uzun yazmama lüzum yok herhalde.İsteyen olursa yazarım tabi.LPG ile uyum içinde çalışır,enj.olduğu için sıralı sistem uygulanır.Bu araçlar renault europanın son versiyonu olduğundan,gelişime uygun olarak üretilmişler.Mesala kaputu açtığınızda bazı bölümlerde ya bir vida yeri veya sanki bir aygıt takılmak üzere yapılmış başka bir bölüm olduğunu görebilirsiniz.
EKSİLER---:Koltuk ayarları daha farklı olabilirdi.geriye yatırırken çevirme yerine mandallı yapsaymış.Ne koltukta ne de direksiyonda yükseklik ayarı var.soğuk havalarda ilk çalıştırmada vites geçişleri zor oluyor.98 model bir arabadan çok şey mi bekliyorum bilmiyorum ama bir de klakson sinyal kolu yerine direksiyonda olsaymış.

EnesbeyteR

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.6 Alize kullanıyorum.
ARTILAR++Kişiye göre değişebilir ama Benim kriterlerime göre;İç donanım, modellerinin hepsinden üstün.Klima,hidrolik direksiyon,ön camlar otomatik,sürücü hava yastığı ve kadifemsi koltukları oldukça rahat.Ortalamanın üzerinde bir düzeyde sürüş keyfi var.Bu segmentteki diğer markalara göre hem yan camlar hem dış hem iç aynalar geniş bir görüş açısı sunuyor.Uzun yolda sürücüyü en az yoracak modelidir.Kokpiti de kolay kullanım açısından iyi bir dizayna sahip.
Motora gelince,1.6 bu arabanın en performanslı olanı diye düşünüyorum.Performans derken sadece çekiş aklınıza gelmesin.Yol tutuş,yüklü yokuş tırmanma,eğimli ve aynı zamanda kavisli yollarda gerçekten iyi bir arkadaş.Bu yol arkadaşınız bütün bunları yaparken yakıttada iyi bir dosttur.Yakıt tüketim verilerini uzun uzun yazmama lüzum yok herhalde.İsteyen olursa yazarım tabi.LPG ile uyum içinde çalışır,enj.olduğu için sıralı sistem uygulanır.Bu araçlar renault europanın son versiyonu olduğundan,gelişime uygun olarak üretilmişler.Mesala kaputu açtığınızda bazı bölümlerde ya bir vida yeri veya sanki bir aygıt takılmak üzere yapılmış başka bir bölüm olduğunu görebilirsiniz.
EKSİLER---:Koltuk ayarları daha farklı olabilirdi.geriye yatırırken çevirme yerine mandallı yapsaymış.Ne koltukta ne de direksiyonda yükseklik ayarı var.soğuk havalarda ilk çalıştırmada vites geçişleri zor oluyor.98 model bir arabadan çok şey mi bekliyorum bilmiyorum ama bir de klakson sinyal kolu yerine direksiyonda olsaymış.

Anladığım kadarıyla 1.6 rne alize sahibisiniz.
İç donanım iyi demişsiniz ama RT ve RTE lerde iç donanım biraz daha iyidir aklınızda bulunsun.
Koltuk ve direksiyon yükseklik ayarı, bel desteği ayarı mevcuttur, hatta koltuklar daha geniş ve daha rahattır. Ayrıca kapı cepleri farklı, arkada aydınlatma mevcuttur başlıca olarak.
Soğuk havada vites geçişleri yağın soğuk olmasından kaynaklı, çoğu araçda aynı durum söz konusu
Korna konusunda haklısınız
Ayrıca en performanslı modeli 1.8 RTİ 'dir

Reno 19 europa 1.8

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gayet güzel bir araç 1.8 rti hem full hem konforlu ancak parçaları normaline göre biraz pahalı değermi değer :eyv