Hangi şirketten akaryakıt alıyorsunuz?

Hangi şirketten akaryakıt alıyorsunuz?

• Shell

Oy: 159 36.6%
  • Opet

Oy: 133 30.6%
  • BP

Oy: 35 8.0%
  • Petrol Ofisi

Oy: 38 8.7%
  • Türkpetrol

Oy: 4 0.9%
  • Total

Oy: 31 7.1%
  • Elf

Oy: 0 0.0%
  • Full

Oy: 11 2.5%
  • Akpet

• Aytemiz

Oy: 7 1.6%
  • Starpet

• Lukoil

Oy: 8 1.8%
  • Alpet

Oy: 1 0.2%
  • Petline

• Bpet

Oy: 2 0.5%
  • Turkuaz

• United

• Ready

• Kadoil

Oy: 2 0.5%
  • Diğer(Lütfen Belirtiniz)

Oy: 4 0.9%

• Kullanılan toplam oy
    435

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin istasyonunu daha önce yazmıştım ama şuan istasyonu değiştirdik shell den alıyoruz artık. Olayı sizede anlatayım.

Bizim orta kasa broadway aracımız çok benzin kokutuyordu ve motor mekanik ustamıza durumu anlattık ve kaputu açıp kontrol etti kaçak olup olmadığını. Sonra kaçak yok solventli benzin alıyorsun dedi. Bu arada Petrol Ofisinden alıyorduk Kurşunsuz 95 oktan benzini. Bayramdan önce shell den aldık ve biraz kullandım arabayı. Sonra kaputu açıp benzin kokusu olup olmadığını öğrenmek için kokladım ve benzin kokusu artık yok.

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Po hep öyle çabuk bitip verimsiz çalışıyor ve o yanmamış benzin de çok kokuyor zorunda kalmadıkça girmem. Bende opetten BP ve TP ye geçtim. Shell i de artık tercihlerim arasına aldım tesisleri güzel.

SM-G800HQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yuksel77

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Po hep öyle çabuk bitip verimsiz çalışıyor ve o yanmamış benzin de çok kokuyor zorunda kalmadıkça girmem. Bende opetten BP ve TP ye geçtim. Shell i de artık tercihlerim arasına aldım tesisleri güzel.

Shell den kart aldık ve internetten kayıt oldum. Kartı okutarak benzin almadık şuan kadar ve şuan kartta 300 puan var. Galiba her yeni gelene bu kadar puan veriliyor. Size birşey soracağım. Kurşunsuz 95 benzin ile Kurşunsuz 95 Nitrolu benzin arasında ne fark var?

EndSpeed

Erdem,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Shell den kart aldık ve internetten kayıt oldum. Kartı okutarak benzin almadık şuan kadar ve şuan kartta 300 puan var. Galiba her yeni gelene bu kadar puan veriliyor. Size birşey soracağım. Kurşunsuz 95 benzin ile Kurşunsuz 95 Nitrolu benzin arasında ne fark var?

Kısaca özetlemek gerekirse tek kelime ile daha "Verimli" çalıştırıyor arabayı yanı adından da anlışalacağı üzere hız yapmanıza benzinin daha verimli yanmasına sebebli olan katkılı yakıttır shellin kendi öz .
Bende araştırdım denedim bunu doğruyu söylemek istersek...
Ben fark göremedim sebebi belkide diğer istasyondan aldığım yakıttan da kalmasından dolayı olabilir kullanım şeklim ağır olduğundan olabilir ...
Fullsave daha tasarruflu uzun menzilli diye satılıyor ama nitro kullananlar hız yapmadığından herhalde daha hızlı çabuk yanmasından daha fazla km yaptıklarından yol bilgisayarında 30 40 45 50 km fazla gittiği ni söylüyorlar..
Benim fikrim bunlar doğrudur araç kullanım şekillerine göre değişir adamlarda uzun test sonucu elde ederek piyasaya sürmüş bana göre sadece cebimizdeki paraya göz diken firmaların oyunu bunlar bi kaç krş fark ile elde ettikleri kar marjinallerinin icraatları.

Hayatier

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
OPET ten şaşmam, Yüzde Yüz yerli,temiz yakıt,temiz tuvalet daha ne olsun..

Burn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yıllardır Opet'ten benzin alırım ama son 2 aydır Shell V-Power Nitro alıyorum. Çekiş felan pek anlamadım ama net söyleyebilirim ki araç daha titreşimsiz ve sessiz çalışıyor. Muhtemelen artık Shell'den devam edeceğim.

metin14

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Her zaman ve her türlü yakıtta shell den şaşmam ve hiç hüsrana uğramadım.

dacar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:) hahaha ...