Hangi şirketten akaryakıt alıyorsunuz?

Hangi şirketten akaryakıt alıyorsunuz?

• Shell

Oy: 159 36.6%
  • Opet

Oy: 133 30.6%
  • BP

Oy: 35 8.0%
  • Petrol Ofisi

Oy: 38 8.7%
  • Türkpetrol

Oy: 4 0.9%
  • Total

Oy: 31 7.1%
  • Elf

Oy: 0 0.0%
  • Full

Oy: 11 2.5%
  • Akpet

• Aytemiz

Oy: 7 1.6%
  • Starpet

• Lukoil

Oy: 8 1.8%
  • Alpet

Oy: 1 0.2%
  • Petline

• Bpet

Oy: 2 0.5%
  • Turkuaz

• United

• Ready

• Kadoil

Oy: 2 0.5%
  • Diğer(Lütfen Belirtiniz)

Oy: 4 0.9%

• Kullanılan toplam oy
    435

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BP ultimate serisini geliştirmiş active gelmiş. 59km daha uzun yol diyorlar. Denemek lazım.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

alpikom

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
shell ,bp ve aytemiz üçlüsünden alırım. hem lpg yi hemde benzini.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bir kaç hafta önce Buğra’nın videosundan yola çıkarak dijital yakıt göstergesinde yer alan her bir kutuyu anlayabilecegim rakamlarla kalibre ettikten sonra farkettim ki aracın yol bilgisayarında gösterdiği toplam yakıt tuketim miktari ile pompanın attığı andaki aracın aldigi yakıt miktari birebir ortusuyor. Bunu buraya yazmadan önce farklı tuketim miktarlarinda denedim ve hemen hepsinde sonuç aynı. 0.5 ile 1.5 litre arası sapma dışında herhangi bir yanilgi payı bulunmamakla beraber benim için yakıt tuketim takibi acisindan aractaki toplam yakıt tuketim verisi de pompa kadar sağlam sonuç veriyor diyebilirim. Bu kalibrasyonu yapmadan önce 5 ila 8 litre arası sapma oluyordu pompa ve aractaki toplam tuketim alaninda.

2ab720d041447172afb8ba147ba080c9.jpg

9413b2e06e9a678e5740381b08ceed6c.jpg

Bu arada bilgi olsun. Kullanım kilavuzunda gozume carpan detayda aracın deposunu doldururken kesinlikle agzina kadar doldurmayin. Pompa attiktan sonra genlesme kabinda yer kalmasi icin maksimum 2 kere daha yakıt doldurunuz. 2. Kere attiktan aonra tekrar zorlamayin seklinde bir ifade vardı.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bir kaç hafta önce Buğra’nın videosundan yola çıkarak dijital yakıt göstergesinde yer alan her bir kutuyu anlayabilecegim rakamlarla kalibre ettikten sonra farkettim ki aracın yol bilgisayarında gösterdiği toplam yakıt tuketim miktari ile pompanın attığı andaki aracın aldigi yakıt miktari birebir ortusuyor. Bunu buraya yazmadan önce farklı tuketim miktarlarinda denedim ve hemen hepsinde sonuç aynı. 0.5 ile 1.5 litre arası sapma dışında herhangi bir yanilgi payı bulunmamakla beraber benim için yakıt tuketim takibi acisindan aractaki toplam yakıt tuketim verisi de pompa kadar sağlam sonuç veriyor diyebilirim. Bu kalibrasyonu yapmadan önce 5 ila 8 litre arası sapma oluyordu pompa ve aractaki toplam tuketim alaninda.

2ab720d041447172afb8ba147ba080c9.jpg

9413b2e06e9a678e5740381b08ceed6c.jpg

Bu arada bilgi olsun. Kullanım kilavuzunda gozume carpan detayda aracın deposunu doldururken kesinlikle agzina kadar doldurmayin. Pompa attiktan sonra genlesme kabinda yer kalmasi icin maksimum 2 kere daha yakıt doldurunuz. 2. Kere attiktan aonra tekrar zorlamayin seklinde bir ifade vardı.

Yakıt dolumunu nerede tırak deyip pompa attıysa orada bırakıyorum bu yazılanlar çok doğru hem güvenlik hemde şamandıra sağlığı için önemli.
Depoda önceden sapma vardı derken şimdi nasıl sapma olmuyor genel toplam miktarı mı değiştin ?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yok abi toplam miktar yine 60 litre. Ama renault en alttan ulen ustteki kutucuga kadar çok karmasik toplama işlemi ile ilerlemis. Ben onu her bir kutucuk için 7 litre olarak ayarladim.

oozaltin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
total başta ara sıra shell veya petrol ofisi

omerfurkanyakar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BP kullanan pek yok sanırım. Ben (dizel kullandığım için) Genellikle BP den alıyorum. bp bulamadığım zamanlar shell'den alırım, Shell de fena değil. Ama benzin kullanıyor olsam BP>Shell>Opet sıralaması olmak üzere opeti de tercih ederdim.

Taner.r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
BP kullanan pek yok sanırım. Ben (dizel kullandığım için) Genellikle BP den alıyorum. bp bulamadığım zamanlar shell'den alırım, Shell de fena değil. Ama benzin kullanıyor olsam BP>Shell>Opet sıralaması olmak üzere opeti de tercih ederdim.
Benim evime gidiş yolunda da dönüş yolunda da karşılıklı 2 BP var. Mecburen BP mantıklı geliyor :)
2.5 yıldır ultimate dizel kullandım. Son 1 yıldı active teknoloji diye bir değişim yapıldı. O günden beri active ultimate kullanıyorum.
Km olsun performans olsun on numara.

Eski jetta tsi aracımda shell benzin kullandım. Shell benzin tavsiye etmiyorum. Hem tam gaz performansı iyi değil hemde daha düşük km yapıyordu.