Hangi Twi?

ufuqito

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Dün arabamızı sattık ve bir araba alma alma arefesindeyiz. Eşim twingo istiyor. Aslında ben de istiyorum ancak tereddütlerim var. 2.elde çok kazık yedim, tekrar yemekten korkuyorum.
Ayrıca kısmet olursa mayısta bebeğimiz dünyaya gelecek. 3 kişilik bir aile için twingo uygun mudur?

Aşağıdaki 2 aracı yorumlamanızı rica ediyorum:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...renault-twingo-sifir-ayarinda-182912051/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...00-km-2016-muayneli-emsalsiz-184110566/detay/

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeşim öncelikle hoş geldin. Verdiğin her iki ilanı da inceledim. 98 model olan daha temiz gibi görünse de diğer aracın km'si az. Gerçekten insanın kafası karışıyor. 2000 modelde de ön tarafta hafif bir göçüklük var gibi geldi. Bence yapacağın en doğru iş yetkili bir servise götürül a'dan z'ye inceletmen. Şimdi bir 150-200 verirsin ama sonradan başın ağrımaz. Senin için hayırlı olan neyse o olsun inşallah.

UĞUR BAŞAR

Uğur Başar
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 kişilik bir aile için twingo sıkıntılı, ben ilk twingomu oğlum olunca satmak zorunda kalmıştım. 2.elde kazık yemeyeyim demişsin ama en çok kazık yenilen araçlardandır twingo. ilk linkteki 2000 model 110 binde full donanınmlı bir twingo o paraya olmayacağı gibi. zaten plakasını da kapatmış, mutlaka bir sıkıntısı vardır. Ayrıca piyasada 100.000 km lerde twingo yok. Türkiyeye gelen en son ve en genç twingo 2001 yılında gelen 2002 model twingo'lardır. sonrasında türkiyeye ithal edilmedi bu araçlar. haliyle minimum 13 yaşında olan bu araçların hele ki piyasada 15-16 yaşında olanların çoğunluğu km lerinin en az 200 - 250 binlerde olmasını gerektirir. bir bakıyorsun bir tarafta 2000 model 300 binde bir araç, diğer yanda 1997 model ama 130 binde bir araç. ben şahsen inanmam. Ayrıca bu araçların km bilgileri beyinde değil de km göstergelerinde tutulduğundan, km göstergesi değişmiş bir twingonun otomatikman km si de değişiyor. Piyasada kazalı araçlardan sökülme bir çok km göstergesi mevcut. 300 bin km de bir araca kazalı bir araçtan çıkmış örneğin 70 bin km de bir aracın göstergesini takarsan o 300 binlik araç direk 70 bin lik olur. twingolarda üçkağıt çok fazla. piyasada tutulan modelleri 99 ve üstü kasalar. 98 ve altı olanların içi daha geniş ama dizaynı kötü. sunroof ları bez branda. güvenlik sıfır, ufak bir çakı ile brandayı kesip içine girebilirsin. en kuvvetli yağmurda yada yıkamada içine su almayan bir twingo yok gibi. bana göre 5-6 bin liralık araçları talebin artması yüzünden bu fiyatalara çıkaranlara, birde yetmezmiş gibi twingodan anlamadığı halde her türlü üçkağıtlıklarını öğrenenlere verilecek en güzel cevap bu araçları ALMAMAKTIR! biraz uzun oldu yazdıklarım ama bunları bilerek araştırmanı istedim. Linkteki araçları bu gözle incele. ben araçlar hakkında artık yorum yapmıyorum. Sinirlerim oynuyor.

Uther77

Savaş ŞEN , Able Seaman,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Birtanesi ilandan kalkmış açılır tavan olan cam tavanlı klimalı twiler benim çok hoışuma gidiyor 2000 üstü

FelixCrail

Ömer Sirel, Renault Modus 1.6 Dynamique,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sadece 2 kişi+çocuk olarak binip, bagaj ve arka koltuğuda malzeme koymak için kullanacaksanız iş görebilir. ama 3 kişi+çocuk binecekseniz sığamazsınız. ben moduse bile sığamıyorum adam gibi 3 kişi+çocukla.twingo çocuklu aile için biraz sıkıntılı olur. sıkış tıkış giderim derseniz alınır sadece.turuncu araç düzgün değil bence. hiç bakmayın. önden hasarlı olduğu belli. twingo artık eski ekonomisini yitirdi. eskiden 10-11 liraya en düzgünü alınırdı. sonra bir anda fiyatları yukarı çekti kullanıcıları. artık alınacak araba değil. 3-5 daha üstüne koyup daha büyük bir araç almak daha mantıklı. alınan araç da mantıklı bişeyse lpg ile twingo kadar olmasada zon yakıt fiyatlarına göre son derece ekonomik bir fiyata yol alıyor. (1.6 arabam şuan lpg ile 25kuruş yakıyor mesela e5 trafiğinde)