Hangi Yakıt ?

pigeon4

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba forumdaşlar malum son zamanlarda benzine zam yapıldı yeri gelmişken bende konu hakkında sizin tecrübelerinizi almak istedim...Clio'muza ''900cc'' Kimler hangi yakıtı(95,98) ve hangi markayı kullanıyor ? (forum kurallarında marka vermekte sakınca yoktur umarım)
RpS_confused.gif

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben benzini shell 95 oktan harici almıyordum çok titizim bu konuda..forumda bir arkadaşımız bp den almış ve konusunda paylaşmıştı ve güzel bir ortalama yakalamıştı..ondan özenerek bende bilerek ışık yanmasını bekledim ve gittim bp den 100tl lik bp ultimate 95 aldım..sonuç olarak bana daha fazla gidiyor gibi geldi..shell sanki çabuk bitiyor..açıkcası bu 2 marka dışında aracıma benzin koymam çünkü bu ikisi en iyisidir.iyi derken yakıt kontrol ve yakıt kalitesi açısından...sık sık kontrol edildiklerini biliyorum..

on-cey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bir çok tercihten denemeden sonra aracıma TP dışında benzin almamaya karar verdim ve çok memnunum

yacun

Yalın ACUN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
shell 95 oktan:eyv 45lt benzinle sadece şehir içi olmak üzere (28.9km/h ortalamada) 629.9km yol yaptım...bu ortalamayı yaptığımda benzinin lt fiyatı 4.73tl idi...

murat2828

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim aracım lpg li olduğu için benzine çok az ihtiyaç duyuyorum o yüzden lpg ile birlikte opetten alıyorum benzini ama sanki çok dayanmıyomuş gibi geliyor bana

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Lpg yi opetten alan arkadaşım çekiş farkı oluyor diyordu, shell gaz alınca sanki benzinli gibi gidiyor çekiş farkı hissedilmiyor demişti.. Lpg lilet shell gazı deneyin derim

set

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ilk depoyu opetten ikinci depoyu shellden aldım.shell daha bi canlılık kattı gibi geldi motora.fakat bp olayını bende duymuştum.3.depoyuda bpde alır hepsi arasında bi seçim yaparım.

mondiaynali

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar birde Lukoil deneyin derim.

CanTRGT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Opet kullanıyorum memnunum :) Shell denemiştim ilk zamanlarda hemen bitiyor fazla götürmüyor shell :)

miya10

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
0.9 Tce 5650 km deki aracıma ilk günden beri 95 oktan shell koyuyorum memnumum açıkcası ancak BP yi deneme fikri bendede oluştu ilk uzun yolumda deneyeceğim.