Hararet göstergesi sorunu

Fahrettin.Atıcı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba sayın üyeler. Benim aracım 1995 rt benzin/lpg. Geçen gün havaların ısınması nedeniyle yazlık fan müşürü taktırmak için elektrikçiye uğradım. Yazlık müşürü değiştirdi fakat havasını alamadığını daha tamirhaneden çıkmadan farkedip uyarmam üzerine yan dükkandan motor ustası çağırıp havasını aldırttı. Fakat şöyle bir durum oldu;
Hareket göstergesi 5.çizgiye gelince fsn açtı, gösterge çok çabuk yükseliyor. Boruların hepsini ve radyatörün çeşitli noktalarını kontrol ettiğimde ısı hep aynı. Fan açıp kapatmakta sorun yok, su da kaynatmıyor. Fakat motor sıcaklığını takip edemediğim için tekrar uğradım. Hararet müşürü arızalı dedi değiştirdik, havasını da aldık yine aynı. Göstergeden mi tesisattan mı yoksa aldığımız müşürden mi bulamadım. Başka bir kaç elektrikçiye gittim pek farklı bir şey söylemeyip araban yaşlı değiştir diye üzerine gereksiz tavsiye de aldım. Durum olsa zaten daha üst modele binerim. Neyse çok uzun oldu özür dilerim. Sizin görüş ve tavsiyenize ihtiyacım var. Eğer sorun göstergeyse tamiri var mı yoksa komple panel mi değişiyor? İnternette çıkması 600 civarı. O da bayağı yüksek.
Herkese şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla.