Hararet göstergesi sorunu

desert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar;
2011 model 1.5 dizel symbol aracım var. Araçla şehir içi trafiğinde iken aracın farlarını açınca, frene basınca, havalandırmayı çalıştırıca elektrikli camları kapatıp açarken hararet göstergesi yükseliyor. Farları açıp fanı da çalıştırıyorum neredeyse en tepe noktasına ulaşıyor öyle kalıyor kapatınca tekrar aşağı doğru iniyor yetkili servise gösterdim birşey bulamadılar böyle bir tecrübesi olan var mı ne yapmam lazım

Kolay Gelsin

cold

Kerem Uluca,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öncelikle forum kulları geriyi kendinizi üye tanıtım bölümünde tanıtmanız gereklidir.. nasıl bi arızaymış bu mortal combat ta combo yapmaya benziyor... :)elektirik arızası olduğu aşıkar ama nerden olduğunu bulmak lazım işte. gel gelelim benim bildiğim elle fan açma yok 2011 araçlarda yanılıyorda olabilirim ? manuel elle kontrolünüz varsa bunuda siz yaptırdıysanız buraları kontrol edin..ve sonradan yapıtırdığınız her hangi bir elektirik mudahalesi varsa bunlar üzerinde durun geçmiş olsun :(

desert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
fan derken içerideki havalandırmadan bahsediyorum veya klima yanlış ifade ettim sanırım. Bu arada sonradan eklettiğim birşey olmadı. Ancak olsa dahi yetkili servis nasıl bulamıyor sorunu o enteresan

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar;
2011 model 1.5 dizel symbol aracım var. Araçla şehir içi trafiğinde iken aracın farlarını açınca, frene basınca, havalandırmayı çalıştırıca elektrikli camları kapatıp açarken hararet göstergesi yükseliyor. Farları açıp fanı da çalıştırıyorum neredeyse en tepe noktasına ulaşıyor öyle kalıyor kapatınca tekrar aşağı doğru iniyor yetkili servise gösterdim birşey bulamadılar böyle bir tecrübesi olan var mı ne yapmam lazım

Kolay Gelsin

başka servise ve elektrikçilere de danışın. anladığım aracın elektrik aksamının biri çalışınca hararet bölümü bir şekilde etkileniyor. motor içi ısı ölçen sensör normal çalışıyor gibi sıkıntı elektronik aksamda sanki.

ironsau

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Slm,
2010 model 1.5 dizel symbol aracım 90.000 km de 5 ay once aldim. Son 2 aydir ayni problem bende yasadim ozellikle Araçla şehir içi trafiğinde iken aracın ffrene basınca, havalandırmayı çalıştırıca elektrikli camları kapatıp açarken hararet göstergesi yükseliyordu. Servis sorunu cozemedi.Sanayide elektrikci ustaya gosterdim, arabanin sase yaptigi soyledi.Kaputu acinca akunun kirmizi ucundan saseye topraklama kablosu altikose basli civatayla baglaniyor.Civata oksidasyon yaptigindan devreyi tamamlamadigi icin kaynaklandigini soyledi o civatayi gevsetip sikman gerekli, bunu yaparken akunu kirmizi renkli kutbunu saseye bagla devreyi tamamlasin. Bu cozum hararet gostergesini bir nebzede olsada duzeltti suan camlari kapatirken yada klimayi calisitirirken yarim dis hararet artiyor. Bu sorunun tamamen giderilmesi icin on torpidonun sokulmesi gerektigini soyledi.
Sonucunu paylasirsam sevinirim.
Kolay Gelsin

desert

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ikitellide iyi bir oto elektrikcisi varmı bildiğiniz

suffe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aynı sorunu 92 Şahin ile yaşamıştım geçen ay. Farları açınca hararet yükseliyordu, radyatör fanı devreye girmiyordu vs. Önce sürekli gittiğim ustaya gösterdim sanayide, hararet müşürünü değiştirdi boş yere. Sonra beni elektrikçiye yönlendirdi. Elektrikçi gösterge panelini söktü, topraklama kablo bağladı, sıkıntı çözüldü.