Hararet Göstergesi ve Arıza Işığı

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar şimdi sabah işten gelirken hararet göstergesi dijital göstergede önce 2 diş daha sonra 4 dişte sabit kalıyordu Bugün ise normal önce 2 sonra 4 fakat daha sonrasında tekrar 2 ye düştü ve anında arıza ışığı yandı bu neden kaynaklı olabilir bu konuda lütfen yardımcı olursanız daha öncesinde yine arıza ışığı yanmıştı ustaya gösterdim cıhaza bağladık ısı müşürü arızalı idi ve boğaz kelebeğini temizletmiştim lütfen bu konuda bilgisi olan arkadaşların cevabını bekliyorum şimdiden teşekkürler...

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hararet müşürünüzde arıza bilgisayarda onu söylemiş değiştirmenizde fayda var bir detaylı incelenmesi gerekebilir.

Solenza

Ersin ŞENTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Isı sensörünü değiştirmeniz de fayda var.

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hararet müşürünüzde arıza bilgisayarda onu söylemiş değiştirmenizde fayda var bir detaylı incelenmesi gerekebilir.

Hararet müşürünü değiştirim bu boğaz kelebeği temizlnedi yine ondan kaynaklı sorun olabilirmi ; boğaz kelebeği temizleme olayı ne kadar aralıklarla temizlenmelidir

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba İyi bir ustaya ya da servise götürmenizi yada serviste aracı bilgisayara bağlatmanızı tafsiye ederim..

inegöllü

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta dedikten sonra mı değiştirdiniz? Önce mi?

Daha öncesinde de arıza ışığı yanmıştı cihaza bağlatıp ısı müşürünün arızalı olduğunu söyledi o zamanda bende hemen değiştim... yani 1 ay öncesinde olay olmuştu...

Dün cihaza bağlattıp cihazın format atmasına musade etmemiş beyin ustanın bana sorduğu motora su tuttunmu benzini 95 oktan olarakmı alıyorsun nerden alıyorsun yok altını vurdunmu bir yere gibisinden şeyler söyledi sonrasında cıhaz formatı atamayınca kendi kendine arıza ışığıda söndü rölanti ayarıda düzeldi dedi ve cihazda gördüğüm kadarı ile benzinde sıkıntı var ondan kaynaklı hata veriyor dedi...

Arkadaşlar araç 8 aydır bende aldıktan beri hep opetten 95 oktan benzin attırdım opetin kaliteli diye düşünüyorum.ne yapacağımı şaşırdım