Hararet göstergesi

fcakiroglu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu an 79 dereceyi gösteriyor sorun yok

Çağlar K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim megane 3 de de haraler göstergesi tek diş yanıyordu. Geçenlerde serviste antifirizi komple değiştirdik. organik bir antifiriz koydular şimdi araç ideal sıcaklığa çıkıyor. Duruma göre iki çizgide yanıyor yani.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benim megane 3 de de haraler göstergesi tek diş yanıyordu. Geçenlerde serviste antifirizi komple değiştirdik. organik bir antifiriz koydular şimdi araç ideal sıcaklığa çıkıyor. Duruma göre iki çizgide yanıyor yani.

Duruma göre derken örneğin araç isindiktan sonra surekli orta kademede mı kaliyor yoksa ara ara orta kafemeye cikip tek cubuga mı düşüyor?

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

muhsin_cepelli

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Duruma göre derken örneğin araç isindiktan sonra surekli orta kademede mı kaliyor yoksa ara ara orta kafemeye cikip tek cubuga mı düşüyor?

2.kademeye çıkıyor ve araba durup dinlenene kadar 1.seviyeye geri düşmüyor. Bende de antifiriz değişiminden sonra böyle oldu bende de 2.seviyeye çıkmıyor çıksa da 5 dakika sonra 1 e düşüyordu. Ama nasıl bir antifiriz ise 3 ay da yarısı eksildi

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2.kademeye çıkıyor ve araba durup dinlenene kadar 1.seviyeye geri düşmüyor. Bende de antifiriz değişiminden sonra böyle oldu bende de 2.seviyeye çıkmıyor çıksa da 5 dakika sonra 1 e düşüyordu. Ama nasıl bir antifiriz ise 3 ay da yarısı eksildi

Antfriz ile alakali su yorumu yapabilirim, kullanilan antfriz çok eski ise yani uzun yillardir araçta aynı antifriz dolasiyorsa değişim yapilip yerine kaliteli bir antfriz koyuldugunda eksiltmesi normaldir cunku eski antfriz artık camurlasmaya başlayınca radyatorlerdeki ufak minik delikler bu camur topaklari ile tikaniyor ve yerine yeni antfriz koyuldugunda bu noktalardaki pas ve tortuyu cozerek deligin acilmasina sebep oluyor. Bu noktadan sonra genelde kullanicilar antfriz koydum radyatoru deldi gibi yorumlrda bulunuyor fakat asil olan radayatorun zaten delik olması zamanla bu deliklerin sistemde dolasan pisliklerle dolmasi ve yeni antfrizinde bunları temizlemesi.

Diğer yandan bana servis 120.000 de sogutma sivisi degisimi ön goruluyor demişti fakat ben bunu olcturdugumde degerler normal cikinca sonraki bakim dgistirirz demistim onu hatirladim aimdi servise gidince buna da baktirayim.

banagelensanagelsin

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benim anitifirz degisti gecen yil, ilk 1000 km de azaldi, sonra ekledim orta seviyeye kadra daha da eksiltmedi.

hararet gostergesiyle ilgili, bu sanirim tam orta seviyede ama fluence lerin manuel olan kadranini hic gormedigimden tam birsey diyemiyorum

bununla beraber, dijital kadranda, benimde kisin genelde tek seviyede gidiyor. yaz gelince orta seviyeye cikiyor, arabayi durdurmadan da dusmuyor tek seviyeye. kisin okumustum OBD den, tek seviye olsa dahi 80 C civarinda oynuyordu.

Çağlar K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yani şöyle cevap vereyim beş 10 dk lık bir yerde çıkmıyor yani hemen çıkmıyor motorun ısınmasına istinaden ikinci çizgide yanıyor. öyle yolda giderkende tek dişe düşmüyor artık.

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yani şöyle cevap vereyim beş 10 dk lık bir yerde çıkmıyor yani hemen çıkmıyor motorun ısınmasına istinaden ikinci çizgide yanıyor. öyle yolda giderkende tek dişe düşmüyor artık.

Bunu da servise sorayım benim araç orta kademeye çok asiri isindiginda cikiyor taze hava alıp iki dakika yuruyunce tek dise iniyor. Bir ara serviste mekanik bir kronik parcadan bahsetmislerdi ben adini hatirlayamadim şimdi ısı ile alakaliydi o sebeple antifrizden hiç suphelenmedim.

Çağlar K.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende bunu burda forumda okumuştum ve bana da saçma gelmişti. Bakıma gittiğimde antirifizi de değiştirelim dediler standart servisin kullandığı total organikti yanılmıyorsam ondan koyduk ve şu anda iki dişe çıkıyor ta ki istop edince düşüyor.