Hararet göstergesi

ozgurdeniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.96 model Laguna sahibiyim. bir kaç gündür arabayı çalıştırdığımda hareret ibresi yanıyor ve en tepeye yaklaşıyor.sanki hareret varmış gibi.oysa motor soğuk.sorun yok.neyse ki bir dakika sonra normale,eğer motor soğuksa en aşağıya dönüyor.her çalıştırdığımda böyle.motor soğuk olamasına rağmen her çalıştırdığımda yapıyor bunu.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.96 model Laguna sahibiyim. bir kaç gündür arabayı çalıştırdığımda hareret ibresi yanıyor ve en tepeye yaklaşıyor.sanki hareret varmış gibi.oysa motor soğuk.sorun yok.neyse ki bir dakika sonra normale,eğer motor soğuksa en aşağıya dönüyor.her çalıştırdığımda böyle.motor soğuk olamasına rağmen her çalıştırdığımda yapıyor bunu.

Hararet müşiri arızalıdır ondan yanlış gösteriyordur içinizi ferah tutun büyük sıkıntı değil Bu arada kendinizi RENAULT FAN CLUB ÜYE TANITIMLARI buruya girerek tanıtırsanız sizi tanımış oluruz iyi forumlar

ozgurdeniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler bilgi için. elektirikciye bunu gösterdim sordum.bi bakmamız lazım önümüzdeki günlerde getir demişti.neden olur diye sordum bir şey diyemem falan deyince korkmuştum aslında.teşekkürler.

fahri_SMMM

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
slm arkadaşım; o ilk yükseliş yağ seviyesini gösterir normalide zaten o dur eğer ilk kontağa basışında yükseğe çıkmassa sorun vardır:) 10-30 sn. içerisinde de aşağıya iner o da hararet göstergesidir..

taymaz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sakın arabanın biyeriyle uğraştırma çünki sebep ve sorun diye bildiğin şudur.
ilk marş anında önce yağ seviyesini gösteriyor 20 saniye sonrada harareti gösteriyor kitapcığındada yazıyyor zaten

selim_tr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vay be bir şey daha öğrendim benim hararet göstergesi hep ortada. yani araçta yağ bile yok :)

atkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar bu konu kitapçıkta hangi kısında yazıyor.kitapçığı inceledim biraz bulamadım sanırım. Hangi sayfa da yazıyor?

selim_tr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben denedim kontrol ettim hararet gostergesi normal calisiyor yağ gostergesi dijital ekranda gorunuyor 10 saniye sonra kilometre gostermeye basliyor