Hararet sorunu

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar,rampa çıkarken ibre kırmızı el işaretine kadar geliyor,rampa inerken ise yeşil el işaretine dek iniyor.normal rölantide çalışırken fan mavi ok işaretinde açıyor, bana pek normal gelmiyor,ama siz ne düşünüyorsunuz?

Bence çok normal, hiç kafana takma... Keşke benimki de öyle olsa... :) Benimki de eskiden böyleydi termostat varken benzinliyken... Şimdi lpg var, eskime var...

Benim araç yokuş yukarı peyderpey yükseliyor harareti, fan çalış dur çalış dur yetişemiyor hararet oluyor 100 105 110... Ben de termostatı söktürdüm. Bari düzlüğe çıkınca hararet düşsün de zaman kazanayım diye... :)

memolikk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selam hocam ayni sorun bendede vardi
Uzun yolda da düşüyordu
Benim termostat açık kalmıştı kalorifer de istmiyodur
15 TL ye termostat aldım 5 TL yede taktirdim canavar gibi simdi
1.6 rne aracim
termostat ne aldın kaçlık taktın kardeşim şimdi nasıl seyrediyor hararet göstergesinde trafikte ve boş yolda nasıl oluyor uzun yolda ısıtıyormu düşük giderken

nmetem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
88 lık parçacı arkadaşım bu daha iyi olur dedi
Orada acilyor ikinci çizgiye iniyor açınca termostat

nmetem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence çok normal, hiç kafana takma... Keşke benimki de öyle olsa... :) Benimki de eskiden böyleydi termostat varken benzinliyken... Şimdi lpg var, eskime var...

Benim araç yokuş yukarı peyderpey yükseliyor harareti, fan çalış dur çalış dur yetişemiyor hararet oluyor 100 105 110... Ben de termostatı söktürdüm. Bari düzlüğe çıkınca hararet düşsün de zaman kazanayım diye... :)
Hocam fan ufak kalıyor olabilir

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam fan ufak kalıyor olabilir

Fan orjinal ama klimalı fanı... Bunun daha büyüğü var mı ki? Aslında 60 derecede açan bir termostat ile motoru 60'a çekene kadar hiç durmadan çalışacak bir fan ve fan müşürü bulsam kaçırmazdım... :)

nmetem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bnm fan Minnacık ama termostat taktirdiktan sonra rahatladim.
Ama ustam Tofaş fani takalim dedi gerçekten Tofaş fani manyak calisiyo bu gün arkadasinkini baktım kaputu açınca rüzgar insanin yüzüne carpiyo

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bnm fan Minnacık ama termostat taktirdiktan sonra rahatladim.
Ama ustam Tofaş fani takalim dedi gerçekten Tofaş fani manyak calisiyo bu gün arkadasinkini baktım kaputu açınca rüzgar insanin yüzüne carpiyo

Tofaş fanı uyar mı ki?

nmetem

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sanayide ustalar hep arkadaşlarım
Yabanci olsa uğraşmaz ama takarim dedi yazın taktiracam mecbur giresundayim buralar hep rampa

guitar junior

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İnternette araştırırken bir tanesi fan eskidiği için yeterli devir yapamıyor demiş. İnternetten fan baktım, pek bizimkinden yok, klimasız radyatör fanlarından var. Şehre inince bir sorayım bakalım fiyatlara...

turbogtr55

Ahmet KAYMAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Radyatörün içi iyice balçık bağlamış kanallarının bir kısmı tıkanmış olabilir... aynı sorunu yaşadım herşey düzgün çalışıyordu termostat müşürler fan vs... ama hararet uzun yolda bile biraz rampaya sarınca yükselmeye başlıyordu... radyatör açıldı güzelce temizlendi... hararetin "h" si kalmadı :)