Hararet sorunu

mustafaR19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar iyi aksamlar. Yaklasik 1 ay once ust silindir contasi yanmisti. Neyse yaptirdik falan derken subap ayari icin 1000km sonra gel dedi. Bu arada ben ustaya gidip hararet ibresi bi anda 90nin ustune cikip sonra geri iniyor dedim. O da hava var normaldir dedi. Subap ayari icin gittigimde durum devam ediyor dedim. Git hararet musuru ile termostati degistir dedi. Bunlari degistirdigim usta sorun bundan degil. Ya ust kapak conta yine yandi yada taslamayi yapamamislardir dedi. Bi kac soru sordu o an aklima gelmedi ama sordugu sorularin cevabini 2gundur dikkat ederek baktim. Arac giderken bi anda oksurur gibi salliyor.

Sizce neden boyle aliyor. Elektrikcinin dedigi dogruysa motorcuya geri goturup nizaha dusecem

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta hava var diyip normal diye havasını almıyosa önce ustanı değiştir. Daha sonrada önce sistemdeki havayı alıp tekrar bi deneme yapın . Muhtemelen aracınız tüplü havadan dolayı tüp beyni dondumu araç gaz yemez. Önce bi havayı aldırıp tekrar deneyiniz

mustafaR19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta hava var diyip normal diye havasını almıyosa önce ustanı değiştir. Daha sonrada önce sistemdeki havayı alıp tekrar bi deneme yapın . Muhtemelen aracınız tüplü havadan dolayı tüp beyni dondumu araç gaz yemez. Önce bi havayı aldırıp tekrar deneyiniz
Tessekkur ederim. Yarin bu dediginizi de soyleyecegim.

mustafaR19

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sorun radyatör fanından gibi gözüküyor. bu sabah hararet 90dayken fanın çalımadığını farkettim. hemen sanayiye çektim. tabi doğal olarak ustanın yanında fan çalıştı. ama fan müşürü mü bozuk yoksa kablolarda mı sorun var çözemedik. önce kabloları değiştirdik çürümüş dedi. akşam trafiğinde eğer aynı sorun olursa müşür değişecek