Hararet yükseliyo stop ediyooo

Mbasal60

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
250 km mesafe gideceğim orda yaptıracağım artık sorun neyse beni düşündüren yolda sıkıntı çıkarır mı ?

cnksrp41

Cenk GİRAY,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yağ kapagını ac kapaga bak tahin gibi bi renk almıssa yaga su karısıyor demektır
silindirlere su atıyorda olabılır

senin dediğin arabaya farklı yağlar karıştırınca oluyo diye biliyorum.su ile alakası yok diye biliyorum

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
senin dediğin arabaya farklı yağlar karıştırınca oluyo diye biliyorum.su ile alakası yok diye biliyorum

contası yanık araç ateşleme odasına su kaçırır, buraya karışan su egzozdan buhar olarak atar veya üst egzantirik miline giden yağ kanallarına su kaçırır suyla karışan yağ kayganlığını yititir ve grimsi bir renk alır arkadaş o yüzden kontrol et demiş.

Yani 2 şekilde belli olur. ya yağdan yada genleşme kabında su kalmamasından

250 km mesafe gideceğim orda yaptıracağım artık sorun neyse beni düşündüren yolda sıkıntı çıkarır mı ?
Eğer çok kısa mesafelerde fazla su eksiltmiyor aniden hararet yükselip teklemiyorsa araç gidebilirsiniz. Sürekli suyunu kontrol etmelisiniz ve aracı zorlamamalısınız. Eğer conta yanığı ilerlemişse üst kapakta eğrilmelere su devirdaim borularının patlamasına sebeb olabilir ve extradan 400 lira tornacıya bayılırsın.