Hararet

Karlıdağ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
93 Model spring var senelerdir biniyorum. (geçen sene motor yaptırıldı.Piston gömlek sekman,triger,devir daim,distribitör ve mili, radyatör Tofaş radyatörü ve Fanı ,baskı batala hep yeni değişirtirildi.) araba yokuşlarda (uzun ve dik yokuşlarda özellikle) Hararet aşırı yükseliyor 92C de fan açıyor eski durumuna göre kıyaslıyorum böyle değildi,çekişi aflan iyi motor yeni yani yalnız çok kısa sürede yokuşlarda şehir içi lambalarda sürekli fan açıyor, tamirciye gösteriyorum normal olduğunu arabanın kusuru olmadığını söylüyorlar. Sistemde hava yok yağa su karışmıyor.su eksiltme yok nedeni ne olabilir. Yoksa bu durum normalmi sizce .Sizlerin yorumu ne ? Bir öneride bulunabilirmisiniz bu konuda!

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
92 de fan açması normal . doğru termostat olduğundan emin misiniz termostat 86 derece . fan müşiri 82-92 derece olacak .

ALoNso

Ferzan AKIN, T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geniş kapsamlı bakımınızda termostat ve far müşürü değişmiştir.
Eski kullandığınıza göre farklı dereceler kullanıldıysa siz bunu gözlemliyor olabilirsiniz. :)

ugurkrdg42

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Normal seyırde ılk cızgının altında sabıt yogun trafıkte 3.cızgının altında yanı 90 3. Cızgı oluyosa 75 80 arası fan acıyo benım ama bazen su eksıltme fazla oluyo onu cozemedım bende kapaktan mı atıyo acaba