Hararetin Üstte Olması Hk.

MustafaKemal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar;

Aracım 2005 model Clio II 137.XXX Km' de ve Motor yağı 10w40 Castrol B4 kullanmaktayım. Aracım koyu yeşil antifirizli ve bakımlarını hiç geciktirmeden titiz binen biriyim. Adana'da yaşıyorum ve adana sıcaklarını takdir edersinizki çok sıcaktır, bilirsiniz :) Sabit 120-130 arası veya şehir içi dur- kalklarda 90 sıcaklıktan belirttiğim bir üst tık'a ve çok dur kalk varsa 10-15 dk gibi bir tık üst çizgiye çıkmakta. Fan açmıyordu fan motoru yanmış ( verilmiş sadakam varmış farkettim ) hemen değiştim. Şimdi klima ve fan açmasına rağmen belirttiğim çizgide seyir ediyor çok az iniyor yine ağırlık belirttiğim çizgide seyir ediyor. Arkadaşımda da 1.4 ü var onunda 2 tık üst çizgide seyir ediyormuş tesadüfen öğrendim. Sizce bu normal mi? Değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

https://hizliresim.com/s4ATOb
084e7209791723287adadb3349ce1afe.jpg

Moderatörün son düzenlenenleri:

Evohan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cift çizgide olması normal değildir. Aracın termostatinin açtığından eminseniz muhtemelen hararet müşüründen kaynaklanıyordur.

Mi 9T cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

montenyax

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı sorun vardı orijinal hararet musurunu değiştirdim orijinali ile şimdi tam 90 dereceyi geçti mi fan açıyor bilgin olsun hararet göstergesi tam ortası 80 ile 85 derce imiş bir tık üstünde sabit kalıyor orası 90 derece imiş usta söyledi 3 tanesi de aynı bilgiyi verdi

montenyax

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende de aynı sorun vardı orijinal hararet musurunu değiştirdim orijinali ile şimdi tam 90 dereceyi geçti mi fan açıyor bilgin olsun hararet göstergesi tam ortası 80 ile 85 derce imiş bir tık üstünde sabit kalıyor orası 90 derece imiş usta söyledi 3 tanesi de aynı bilgiyi verdid9AOkk.jpg

uguryilmaz37

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok iyi açıklama olmuş :)