Hareket halinde fren yaparken veya kalkarken gelen su sesi

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu aksam biraz sert bir fren yaptim ve bir su sesi geldi sanki bi su var arabanin borularda sikir sikir biryere akiyor baya sikirdadi depodan geliyo sandim ama depodan gelmedigine kanaat getirdim kaput tarafindan geliyor ses bu ne sesi olabilir? Foruma baktim ama daha once boyle bir sorun yazani goremedim

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağmurlu havalarda marşpiyelin iç tarafındaki tahliye kanallarında şu birikebiliyor. Muhtemelen odur.

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yağmurlu havalarda marşpiyelin iç tarafındaki tahliye kanallarında şu birikebiliyor. Muhtemelen odur.
Evet tam isabet cunki kapinin ordan dogru bir ses geldi hicte sevmem en ufak gicirtida soguyorum herseyden

seymor35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet tam isabet cunki kapinin ordan dogru bir ses geldi hicte sevmem en ufak gicirtida soguyorum herseyden
İnce bir tel (çok da ince olmasın esnemesin) alt taraftaki boşluktan kanalları açabilirsiniz. Muhtemelen tıkanmış olacağı için su dışarı çıkamamıştır. Hatta telin ucunu hafif bükerek içeride biriken çamur vb.yi de dışarı almaya çalışın.
Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle.

warlock

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer bir sorun benim de başıma geldi. Megane 2 kullanırken otoparktan çıktığım sırada su sesi geldi bi yerlerden ve dik bir rampadan çıkarken bir anda torpidonun alt kısmından su dolmaya başladı araba. bir anda paspas havuz gibi oldu :D kaputu açtığında ön camın altındaki siyah küçük plastik parçayı kaldırırsan orada iki tane su gideri göreceksin. O giderlerin içerisinde sert bir çubuk ya da kalın tek damarlı kabloyu sokup tıkanık mı kontrol et. Benimkisinin içine büyük bir yaprak girmiş ve tıkamış. Ses önden geliyorsa o şekilde çözebilirsin. Ya da arkadaşların dediği gibi yan tarafları kontrol etmen gerekir.

Radagast

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzer bir sorun benim de başıma geldi. Megane 2 kullanırken otoparktan çıktığım sırada su sesi geldi bi yerlerden ve dik bir rampadan çıkarken bir anda torpidonun alt kısmından su dolmaya başladı araba. bir anda paspas havuz gibi oldu :D kaputu açtığında ön camın altındaki siyah küçük plastik parçayı kaldırırsan orada iki tane su gideri göreceksin. O giderlerin içerisinde sert bir çubuk ya da kalın tek damarlı kabloyu sokup tıkanık mı kontrol et. Benimkisinin içine büyük bir yaprak girmiş ve tıkamış. Ses önden geliyorsa o şekilde çözebilirsin. Ya da arkadaşların dediği gibi yan tarafları kontrol etmen gerekir.
Aracin yanina gecince hepsini tek tek kontrol edecegim cok tesekkur ederim ilginize