Hareket halinde stop etme

arandur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araçta yeni bir sıkıntı baş gösterdi. Hareket halinde stop etme durumu var. Kelebek boğazı ve bujiler yeni. Hava ve lpg filtreleri değişti. Aklınıza gelen ihtimaller nelerdir? Götürdüğüm özel Renault servisi sıkıntıyı çözemedi. Elektrik tesisatını komple yenilemek lazım diyenler var.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Stop ettikten sonra hemen çalışıyor mu peki?

arandur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu arada şu bilgiyi de ekleyeyim; arabayı kullanırken genelde teyp açıktır, sorunsuz bir şekilde mesela bir yerde durdum, sonra gene çalıştırınca teyp çoğunlukla açılmıyor mesela, düşük ihtimal açılıyor. Bu elektriksel aksamla ilgili şüpheleri artırır mı?

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Ben başka marka bir aracımda buna benzer bir sorun yaşadım.Yolda giderken stop ediyordu arkasından hemen basınca çalışıyordu , kendi kendine tüpten benzine geçiyordu , yolda giderken klima açılıyordu kendi kendine , teyp kapalıysa açılıyordu.Tabi ben bu arada usta usta gezdim bir çok şey değişti fakat sıkıntı bitmedi.1-2 hafta sonra stop edince araç geç çalışmaya başladı.Ve otomatik vites araç vites geçişleri saçmalamaya başladı.Yine daha önce başına buna benzer bir olay gelen arkadaşım Krank Sensörünün değerini ölçtürmemi söyledi.Yetkili servise gidip bilgisayara bağlattım , motor şanzıman , elektrik tesisatı kusursuz görünüyordu , tesadüf bu ya orada stop etti , arıza ışığıda yakmıyor.Direk krank sensörüne bağlandı (daha önce kablosunu değiştirmişlerdi).1500 olması gereken değerleri 600-700 civarı oynuyor tekrar 1500 e çıkıyor vs vs.Bunu sorun algılayan beyin aracı stop ettiriyor.Bu sensör sürekli yanlış bilgi gönderdiği için aracın enjeksiyon sisteminden , şanzımanına kadar her şeyini etkiliyormuş.Değiştirdim araç sanki yeniden doğdu , tüm dertlerim bitti.Sizinde bu ''Krank Sensörü'' nü bir kontrol ettirmenizi öneririm.Geçmiş olsun.
Aynı olayı hararet müşiride yaparmış bilginiz olsun.Ben onuda değiştirdim ama benimki krank sensöründen çıktı.