Hasar Kaydında Sahtecilik

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar. 2009 Model 1.5 DCi Expression Kangoo Aracım Var. Aracı Giresunda Aldım. Hasar kaydının 2600TL olduğunu söyledi. Sorgullatığımızda 2600 TL görünüyordu. Aracı aldıktan sonra arkadaş bi bakalım dedi mesaj attık. ekstrada 8000TL hasar kaydı çıktı ve Ağır hasar kaydı yazıyordu. Serviste ve sigortada kontrol ettirdim. Çekme belgesi ve Pert kaydı kesinlikle yok. Araç airbag de açmamış. Alırken sorduğumda bana sadece sağ ön çamurluk değişik tamponda ve sağ kapının çamurlukla birleşim yerinde lokal boya olduğunu söyledi. Hasar kaydının yanında ERP diye bir ibare gördüm araştırdım ve eksper raporu olarak geçiyormuş. Mesaj gönderdim ve değişen parçalar baktım. Birsürü parça yazıyor değişenlerde. Aracı expertize soktum ve değişen yazan parçalarda sadece sağ ön çamurluğun değiştiği ortaya çıktı. Expertiz yapan kişi Arada parça değişimi yazılarak para yenildiğini söyledi. Tabi bu durum aracımın fiyatınıda etkiliyor şu anda. 30000TL ye aldığım aracı maksimum satabileceğim fiyat 26000TL oluyor.
Aracı aldığım kişiyi aradım bu durum hakkında bilgi almak için. Ama telefonlarımı açmıyor. Bu hasar kaydı hakkında yapabileceğimiz işlem nedir? Makemeye verme şansım var mı dır? Aracımın bana bir zararı yok kullanmak için aldım ama böyle bir durumun olması canımı sıktı.
Bir kaç kişi rapor tutan sigorta şirketinin eksperini bulursan durumu düzelttirebilirsin belli bir para karşılığında dedi ama onuda bulmak zor. Daha önce yaşayan varsa yardımcı olabilir mi?

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Aracın şu anki hasar durumunu belgeleyen bir raporla ve daha önceki hasar raporlarıyla tüketici mahkemesine başvurabilirsin...

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın şu anki hasar durumunu belgeleyen bir raporla ve daha önceki hasar raporlarıyla tüketici mahkemesine başvurabilirsin...
Daha önceki raporlar derken abi detaylı rapor elimde yok. Sadece mesaj yoluyla gelen değişen parça bilgisi mevcut. Onu kullanabilir miyim.