Hava akişmetresi (debimetre)- açik hava filtresi değişimi

TURBORNİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracımın orjınal hava filtresini bulamayışımdan dolayı, unıversal açık hava filtresine çevirmeye karar verdim ama o hava filtreside olsa aracın hava akışmetre agızına takılması gerekıyor fıltrenın ama ben aracımda bu parcayı bulamadım hava fıltre kutusunun ne motora gıden kısımında nede kutu ya gıren kısmında yok acaba en dısardan far arkasından kutuya gelen kısımdamı var ? benım bıldıgım orda olmuyor ama ve dizel aracı açık hava filtresine çevirsem zararı olurmu

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracinizin modeli nedir ve acik hava filtresini kit olarak alacaksaniz bogaza takmaniz gerekiyor. Bogaza takmam derseniz hava filtre kutusundan disari bir hortum cikar onun ucuna falan takmaniz gerekli

TURBORNİ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracinizin modeli nedir ve acik hava filtresini kit olarak alacaksaniz bogaza takmaniz gerekiyor. Bogaza takmam derseniz hava filtre kutusundan disari bir hortum cikar onun ucuna falan takmaniz gerekli

motorla hava filtre kutusunu baglayan hortum var, birde hhava filtre kutusuna dışardan hava getiren bir hortum var siz o kutunun ıcındekı fıltreyı cıkar dısardan hava getıren hortumun ucuna mı tak dıyorsunuz, boğaz dedıgınız kısım sanırım motordan fıltre kutusuna gıden hortum kısmına dıyorsunuz bende o hortumu az daha uzatıp araca soguk hava gırısı saglayan yakın bı tarafa takmak ıstıyorum aracım dizel 2.2 95 model acaba açık hava filtresi araca bir zarar verirmi

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motorla hava filtre kutusunu baglayan hortum var, birde hhava filtre kutusuna dışardan hava getiren bir hortum var siz o kutunun ıcındekı fıltreyı cıkar dısardan hava getıren hortumun ucuna mı tak dıyorsunuz, boğaz dedıgınız kısım sanırım motordan fıltre kutusuna gıden hortum kısmına dıyorsunuz bende o hortumu az daha uzatıp araca soguk hava gırısı saglayan yakın bı tarafa takmak ıstıyorum aracım dizel 2.2 95 model acaba açık hava filtresi araca bir zarar verirmi
hava kutusundan dışarı bir hortum çıkıyor ve ucunda bir aparat var. buda araca dışardan motora hava gitmesini sağlıyor. bu aparatı soküp oraya takabilirsiniz.

bazdu

Batuhan Dursun BAZDU,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
L4lERV.jpg