Hava filtresi için yardımmm

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracın tüplü ise filtre takman fayda vermez extradan tüp ayarını bozar
Abi sanırım bende bu olay yaşandı.Ama kelebeğe kadar söktüm bütün kazanları boruları filtreyi denemek için elimde boru olmadığı için filtreyide takamadım.Benzinde çok güzel ama lpgde bence verimsiz oldu hatta birkaç kere rölantide stop ettiğini yaşadım.Ama benim map sensörü kırık japon ile yapıştırdım ne kadar sağlıklı oldu bilmem bi sorun yaşatmıyor.Kesin sorun yaşatır diyemiycem map sensörü sakattı belkide bendeki sorunlar ondan oldu :eek:

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
alamazsın Kadir.

Ancak, kelebeğin konumuna göre uzunluk kavramı değişir. mesela eski tip k4m'lerde kelebek arkada. oradan dolandırıp, far altına tampona doğru çıkarayım dersen o filtreden hayır bekleme. aynı işlemi f7r'a yapacak olursan onda sorun olmaz. zaten kelebekle far arası max 50-60 cm'dir. kısaca arabaya göre proje çıkarmak lazım.

Anladım , ben yapacam ama Filtre kazanını sökmek çok sıkıntı .
Yani Otomobilin aküsü , orjinal , ecusu falan sökülecekmiş .
Bende dirseklerle falan yapmayı düşünüyorum

K4M etrafına çok ısı veriyor . Ondan filtreyi nasıl yapsam halen düşünüyorum .

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım , ben yapacam ama Filtre kazanını sökmek çok sıkıntı .
Yani Otomobilin aküsü , orjinal , ecusu falan sökülecekmiş .
Bende dirseklerle falan yapmayı düşünüyorum

K4M etrafına çok ısı veriyor . Ondan filtreyi nasıl yapsam halen düşünüyorum .
Kadir bende bu lpg'deki sapıtmasından korkuyorum gerçi sensörden zannediyorum hatayı.Şu kırmızı işaretli bir yere boru yaptırıcam bende.Ama 2'lerde böyle şansın yok :eek:
Aküde bende orada olmadığı için biraz düzenlemeyle iyi olacak

lordpozzo

Ünal BAL - TRABZON,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kupede lpg ve cai vardı. fazlasıyla haşır neşirdim. forumda da yine bir çok örnek var.

bende bilgi eksikliği var demek ki. filtre alacak arkadaşlara jsv marka karbon kaplı filtreyi öneririm ses mükemmel

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi sanırım bende bu olay yaşandı.Ama kelebeğe kadar söktüm bütün kazanları boruları filtreyi denemek için elimde boru olmadığı için filtreyide takamadım.Benzinde çok güzel ama lpgde bence verimsiz oldu hatta birkaç kere rölantide stop ettiğini yaşadım.Ama benim map sensörü kırık japon ile yapıştırdım ne kadar sağlıklı oldu bilmem bi sorun yaşatmıyor.Kesin sorun yaşatır diyemiycem map sensörü sakattı belkide bendeki sorunlar ondan oldu :eek:

motor hava almıştır bir yerden. boğaz kelebeğiyle cai borusunu silikon hortumla öpüştürmen gerekir. boru üzerine delik açılıp takılan rölanti sensörünün de kenarlarından hava kaçırmadığına emin olmak lazım. ayırca, motor lpg'de daha hassas çalıştığından ufak tefek problemler kendini benzinde göstermez.

bende bilgi eksikliği var demek ki. filtre alacak arkadaşlara jsv marka karbon kaplı filtreyi öneririm ses mükemmel

estgfr

Chucky

Çağatay KOCAKUŞAK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
önerinizi dikkate alacağım ancak ben ses çıksın diye herzaman gaza basacak değilim ama bastığım zamanda sağlam bir ses çıkmasını isterim. Yeri geldimi acımam gaza benzine. Bu filtrelerin ortalama fiyatları ne kadardır?

semih abinin de dediği gibi kelebekten boru çektirmeniz lazım fakat sadece ses için istiyormuşsunuz bence aem k&n gibi pahalı markalar yerine onlardan biraz daha ucuz markalar tercih edin ben ztech ve JSV kullandım ve gayette memnundum . simota,JSV,Ztech öneririm :eyv ben 30 tl ye JSV aldım , ve çok iyi ses verdi:)

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor hava almıştır bir yerden. boğaz kelebeğiyle cai borusunu silikon hortumla öpüştürmen gerekir. boru üzerine delik açılıp takılan rölanti sensörünün de kenarlarından hava kaçırmadığına emin olmak lazım. ayırca, motor lpg'de daha hassas çalıştığından ufak tefek problemler kendini benzinde göstermez.

estgfr
Hmm semih bakalım anladığım doğrumu,kelebekten sonrası yani filtre ve sonraki plastik boru ve kazanları(yukarıda resim koydum) Burdan hava alması pekte önemli değil zaten açık filtrede emiş daha yüksek,amma kelebekten öncesinde map sensörünün olduğu kısım ve (emme manifoldu) hava kaçağı oldumu sorunmu oluyor ??Mesela kelebekten boruyu yaptırdım güzelce ama filtre takmadım borunun ucuna filtre yok iki kat bayan çorabını güzelce borunun ağzına sabitledim,:eek:bu şekilde araçta sapıtma olurmu acaba merak ettimhımm

tozgenc61

Tunahan ÖZGENÇ-Trabzon,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende ne yaptıysam bi türlü ses alamadım hava filtresinden. krom boruyla farın arkasına taşıdım dört çeşit filtre kullandım ama nafile

Ghettoo

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Herkese teşekkür ederim ilginizden dolayı , bakalım ne olursa olsun denicem ama sesten yana pek umudum yok açıkçası :) zaten çok teferruata girmeyi düşünmüyorum teferruata girersek seste olur herşey olur fazla oynamak istemiyorum arabayla yinede iyi bir marka filtre alıp takıcam hiç olmadı aklımda kalmamış olur :)