hava filtresi yardım

okky33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet, uygun sac boru profil, ustası taktı, yalıtım malzemesi ve yüksek ısıya dayanıklı bant, yalıtım işlemini kendim yaptım.

on numara olmuş ya işte aradığım kullanıslı ve ucuz yol buydu. nerde yaptırdınız???

erkal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elinize sağlık, sade ama güzel gözüküyor.
Bende yapmayı düşünüyorum ama bazı arkadaşlar motoru boğduğunu, soğuk havadan daha çok motorun sıcak hava çektiğini haliyle verim kaybı + yakıt tüketimini arttırdığını söylüyorlar, insan da çekince oluşuyor ama işi bilen bi ustaya gösterip onay alırsak yaptırıcaz inşallah.
Kazasız,belasız,arızasız günler dilerim.

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu hava filtre işi, hele el yapımı tam anlamıyla risk alma işi...Anlayan birisiyle yapılırsa beygir gücü artışı , yakıt tüketiminde düşüş ve hatta çok iyi bir ses elde edelebilir. Ama diğer türlüsünü düşünmek bile istemiyorum. Artı hep merak ederim, açık hava filtresi şayet etrafı düzgün kapanmadığında, yağmurlu havalarda içine su çekmez mi? Sonuçta motor kısmına kolaylıkla su girebiliyor..Bilgisi olan var mı?

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
on numara olmuş ya işte aradığım kullanıslı ve ucuz yol buydu. nerde yaptırdınız???

Adana' da; yolun düşerse yardımcı oluruz.

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu hava filtre işi, hele el yapımı tam anlamıyla risk alma işi...Anlayan birisiyle yapılırsa beygir gücü artışı , yakıt tüketiminde düşüş ve hatta çok iyi bir ses elde edelebilir. Ama diğer türlüsünü düşünmek bile istemiyorum. Artı hep merak ederim, açık hava filtresi şayet etrafı düzgün kapanmadığında, yağmurlu havalarda içine su çekmez mi? Sonuçta motor kısmına kolaylıkla su girebiliyor..Bilgisi olan var mı?

Uygun bir yere takıldığında sorun olmuyor, mesela ben sorun yaşamadım.

Serkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
elinize sağlık, sade ama güzel gözüküyor.
Bende yapmayı düşünüyorum ama bazı arkadaşlar motoru boğduğunu, soğuk havadan daha çok motorun sıcak hava çektiğini haliyle verim kaybı + yakıt tüketimini arttırdığını söylüyorlar, insan da çekince oluşuyor ama işi bilen bi ustaya gösterip onay alırsak yaptırıcaz inşallah.
Kazasız,belasız,arızasız günler dilerim.

Geçen yaz Adana'nın sıcağında yalıtım olmadığı halde sorun yaşamadım, tabiki yalıtım olması artı avantaj. o yüzden yaptım. olması gereken birşey.

tahtelbahir

Evren MERCAN,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merak ettiğim bir nokta daha var. Tamam açık hava filtresini yerleştirdik, fakat motorun altı açık, yağışlı havalarda o filtre suyu, çamuru çekmiyor mu?