Hava filtresine sinek nasıl girebilir?

or_by

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
geçenlerde hava filtresinin durumuna bakmak için söktüm. şans eseri kutunun dibine takıldı gözüm ve dibinde bir sinek meftasının yattığını gördüm. beden bütünlüğü bozulmamıştı hatta kanatları bile sağlam duruyordu. nereden nasıl girmiş olabilir sizce bu mahluk. ve bir şekilde filtre kutusunun içinden çıkıp içeri devam etseydi sorun yaşatırmıydı?

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Hava çeken borunun ucu açık girebilir.Sinek filtreyi aşıp içeri girseydi bütünlüğü kaybolurdu ama araca zararı olmazdı.

Geçenlerde tamircide bir kangoo gördüm.Başka bir yerde yıpranan hava filtre hortumunu dışı kağıt içi metal olan bir hortumla değiştirmişler.Ne kadar uyduruk bir ürünse içerideki metal kısım pul pul dökülmüş ve içeri gitmiş.Pistonların üstü delik delik olmuştu.Arac 1.9 dti olmasına rağmen 4 bin kadar masraf çıkartmıştı.

KuralZ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
O tip börtü böcek hava filtresinden içeri girerse yapabileceği tek etki yakıtla birlikte yakılıp egsozdan atılmaktır. Ne var ki böceğin girebileceği yerden toz ve zarar vermesi muhtemel başka şeyler girerse sorun olur ki, hava filtrenizde delik olmadıkça bu ihtimal yok. Yaşadığınız durum normal.
Kırsal kesimde araç kullanıyor ve gece yolculuğunu sıklıkla yapıyorsanız radyatörünüz böcekle dolup hararet sorunu, farlara yapışıp aydınlatmada zayıflama, hatta yaban arılarının olmadık yere yuvalanmasıyla dahi sorun çıkarabililrler. Bunların haricinde böcekler aracınıza zarar vermesi pek mümkün olmayan hayvanlar, içiniz rahat olsun :)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Sinek hayvanının azim,kararlılık vede tekniğine hayran kaldım büyük başarı :kupa