Hava filtresine sızan motor yağı acil yardım

ahmetcan_1990

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar geçen hava filtresini temizliyim dedim açtım çıkartım arkası yağ doluydu ve baya bi şaşırıdm bu normalmi hepsindmi aynı sorun var yoksa arbamın motoru mu gitmiş
lütfen görüşlerinizi yazın soğdum araçtan
zaten enjeksiyon arızası verdi ve titreme başladı arbada katkı koydum biraz düzeldi .yağdan titreme yapyo olabilirmi yağda yakmıyo arbam

imaparatoR-9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Araç benzinli sanırım ama hava filtresine nerden yağ gelebilir anlamış değilim gaz kelebeğinin arkasında bir hortum var genelde bunun içinde bi yağ oluyor hortum tıkandıysa yağı filtreye vermiş olabilir

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracınız turbolumu..??

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Neden hava filtresine yağ atar?

aracın enjeksiyonlu-karbüratörlü oluşuna göre; hava filtresine yağ birikmesi, karter havalandırma/üstkapak tahliye hortumundan ters kompresyon basıncından dolayı olur.. çünkü karterden karbürator girisine/hava girişine karter/üst kapak kompresyon basıncını düsürmek ve çıkan gazı tekrar yanma odasına göndermek için böyle bi sistem mevcuttur.. sanayide motor üfleme yapıyor dedikleri cümle; açıklarsak kartere/sibop yatak bölgesi-üstkapak bölgesinde, motor komprasyon kaçağı oluyor ve karterdeki/motordaki yağ buharını fazla fazla karbürator/motor hava-yakıt girisine üfluyor , yani segmanlar kaçırıyor olabilir, fazla kaçak olursa yağda çok eksilir ki, bu da motor rektefiyenin yaklastığını gösteriyor olabilir iyi forumlar.:eyv

ahmetcan_1990

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar megan 2 1.4 16 2007 bu normalmi dir canimi çok sikti ağir bi hasar oluşturur mu araçta. Arabayi yeni aldim

ahmetcan_1990

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu durumda ne yapmam gerkir
bide çok masraf olurmu

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu durumun neden kaynaklandığını yaşadığınız şehirde ki servislerden birine veya güvendiğiniz bir ustaya götürerek sormanız ence en mantıklısı. Hem arızasını hemde ne kadar masrafı olduğunu öğrenirsiniz. Geçmiş olsun.

ahmetcan_1990

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
onur arkadaşım sanayicilerin diliyle üflemekten bahsedyo benimde korktuğum durum o iş nedeniyle fırsata bulamyorum bursadayım ben burda tamirciler doğru düzgün birşey anlamyo bitanesine kaç defa götrdüm kulan diyo sonra gel bakımını herşeyini yaparız arabanın bakımında sorun yokzaten herşeyi tam . geçen enjeksiyon arızası verdi 5000 motor gibi ses çıkartıyordu başka bi tamirciye getrdm bujler dedi buji bitmişti gerçekten değişti düzeldi ama hafifte olsa titreme var devir ibresi titryo sürekli 1 altında yağda eksiltmiyo suda eksiltmyo ama o gördüğüm yağ aklımda hala

ahmetcan_1990

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
yakıta bu yüzdenmi yüksek acaba dediğim gibi 9.4 . ile 9,8 arası oynuyo şehir içi .fabrika değerlerine baktım şehir içi hemen hemen aynı gibime geldi ama kulanıcılar daha iyi bilir

ahmetcan_1990

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
uzun yola çıktım geçen değerler normal gösterdi 5.6 ya kadar düştü