Hava Yastığı Lambası ile Servis İkaz Lambası

Achilles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane II exception model arabamın her iki ön koltukta ki soketleri sökülmüştü, onları yerleştirdim. Snra bi baktım ki hava yastığı lambası ile servis ikaz lambası yanıyor. Soketleri söküyorum(bu arada soket dediğim şey, emniyet kemerinin koltuk altında ki dikdörtgen bağlantısı) ne hava yastığı nede servis lambası yanıyor. Birazcık kablolarla oyna veya koltuğu ileri geri al dediler, yaptım ama yinede yanıyor. Soketleri cıkarınca sönüyor. Yardımlarınızı bekliyorum ):

016emin016

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aracını iyi bir elektrik ustasına götür bence çünkü elektrik şakaya gelmez daha büyük sorunlara sebep olabilir kurcalarsan

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Bunu anlamanın en kolay yolu araca bilgisayara bağlatıp hatayı görmendir. Sana şunu söyleyebilirim. Normal şartlarda eğer ki kablo soketlerini söküp taktığında hala servis ve airbag ışığı yanıyor ise giderilemeyen bir hatadır.

Bilgisayardan sildirmeyi deneyin eğer ki sildiği halde tekrar geliyor ise:) hatanın ne olduğuna bakın ve ona göre yönlenin.. Megane 2'nin kronik sorunlarından biri diyebilirim. Sevmiyorum şu soketlerini...

** Ekstra olarak eğer ki soket düzgün çalışmış olsaydı arabayı ilk kapat açmada hatanın otomatik olarak silinmesi gerektiğini bilmeni isterim.

G.AKGÖZ

Göksel AKGÖZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mobilmanında dedigi gibi megane 2 ler sistemleri geregi ilk calısmada sistemlerini test eder arızan kopuk.bir kablo olabilir döner kondaktör gibi parcalr olabilir en mantikli olan ariza tespiti yaptırmandır

Achilles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yaklaşık 1 hafta önce almıştım. Adamla hala bağlantılıyım, Aldığımda adam da kendinden emin bi şekilde soketleri temizliğe verdiğim için takılı değil, istersen takarım dedi. Şuydu buydu derken araba alındı ama o basit bişeydir diye önemsemedim açıkcası. Dün aradım durumu anlattım. Soketleri tak ve sonra test modunda çalıştır normale girer dedi. Onun dediğinide yaptım yaklasık 5 dk geçti test modu. Aradım tekrardan normale dönmedi hala servis ve airbag ışıgı yanıyor dedim. Renault servisini aramış. Wb45 adlı spreyle soketleri temizlememi daha snra takmamı istedi. Eğer Oda olmazsa bilgisayara bağlamamı ve bilgisayardan silmemi istiyor. Yarın kısmet olursa İlk önce wb45 alacam, olmazsa bilgisayara bağlayacam. Kesinlikle ek bişey yaptırma. O kadar ki kendinden emin düşünüyorum. Yanlış hatırlamıyorsam Platin diye bişeyden bahsetti, ek bişey yapmak isterlerse yaptırma dedi. Dediği şekilde yapacağım. Zaten oda beni de haberdar et dedi. Birde şöyle bişey var, Soketlerin içinde ki tellere baktım birisinde üstte 10 tane üstte altta 1 tane vardi. Diğer koltuğun altında ki soketin içinde ise 6 tane tel ve altında 1 tane tel vardı. Bu normal olan sayı mı, Megane II'si olan üyelerimiz kontrol edebilirler mi veya buna hiç dikkat etmişlermiydi _??

KaRaHaN

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 lerin kronik sorunudur en çok sürücü tarafı yapar ama yolcu tarafıda yaptığı görülmüştür. Çözüm elektrikçide airbag kablolarını direk bağlatmaktır sorunun sıkıntısı böylece bitmiş olur :eyv

Achilles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Direk bağlatmaktır derken ek bişey mi yapıyor. Özellik kayboluyor mu, direk bağlatmaktan kastın Bilgisayara bağlatmak mı __?

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayır bilgisayara değil aradaki soketleri iptal edip iki ucu lehimle birbirine bağlamaktan bahsediyor. Kesin çözüm olarak bu yapılması soruna garanti yaklasım diyebiliriz.

mobilman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende aynı sorunu yaşıyorum. Cuma günü servise bırakacağım aracı.. Bakalım ne diyecekler..

Achilles

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ya çok saçma olacak ama öyle bişey varsa neden lehimlemiyor fabrika çıkışındanda sonradan lazım oluyor. Soketlerin sökülmesini gerektirecek durumlar var ki direk bağlamamışlar diye düşünüyorum