Havalar soğudu yine aynı sorun başladı napabilirim bilmiyorum

hasan33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
77 kişi görüntülemiş ya bunların hepsi dizel kullanıyo yaada araçlarında böyle bişey yok olanda benim gibi bi çaresini bulamadımı anlamış değilim kimsenin bi fikri yok mu arkadaşlar

hocam aracımı haziranda aldım ve açıkcası bende korkmuştum bu sorunu yaşarmıyım diye ama çok şükür -10 larda bile tek marşta aldı aracım herhangibir sıkıntı yaşamadım

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hocam aracımı haziranda aldım ve açıkcası bende korkmuştum bu sorunu yaşarmıyım diye ama çok şükür -10 larda bile tek marşta aldı aracım herhangibir sıkıntı yaşamadım

-10 iyimiş maşallah diyelim nazar olmasın kardeş -10 değil benimki +10 da bunu yapıyorsa düşün artık ama bugün hava +15 di tık diye aldı programsal bi durum söz konusu gibime geliyo motor ısı değeri algılama gibi sanki

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hasan hocam seninki kartlımı yoksa anahtarlımı _10 da nasıl çalıştırdın mesela kartlıysa kartı takarakmı yoksa eller serbestmi

hasan33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hasan hocam seninki kartlımı yoksa anahtarlımı _10 da nasıl çalıştırdın mesela kartlıysa kartı takarakmı yoksa eller serbestmi

benimki anahtarlı ve extradan hiçbir şey yapmıyorum.servisi aramıştım bu sorun için ve bana dedikleri bir sorun varsa arabayı bırakın sabah biz marşına basalım

hasan33

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
tavsiyem akşam kapatacağın zaman gazı biraz fazla ver ve direk stop et

arslan14

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım benim de sıfır aldığım 2012 Model 1.6 Benzinli Fluence aracım var. Aynı sorunu bende yaşadım bütün makamlara mevkilere özellikle Renault genel müdürlüğüne başvurdum. Araçta hiç bir sorun gözükmüyordu, hava sıcaklığı -6, -7 derecelerin altına düşünce geç çalışıyor ilk maşta almıyor gıvlayıp duruyordu. Ben ve benim gibi aracı benzinli bir çok arkadaş bu durumdan sıkıntılıydı. Zaten Renault forumlarda ''benzinli Megane 3 soğuklarda geç çalışma arızası'' diye aratırsan bir sürü yazı şikayet ve çözüm önerisi bulursun. Olay aslında tamamen yazılımsal bir konu Geçen yıl Renault Servislerine yazılım geldi ve yeni yazılımla birlikte bu sorun tamamen ortadan kalktı. Senin yapman gereken bulunduğun yerdeki en yetkili Renault servisine gidip bu yeni yazılımı yükletmektir. Bu konuda mırın kırın eden uğraşmak istemeyen servisler oldu. Size de aynı şeyi yapmak isteyen olabilir, kesinlikle ısrar edin ve konusu üst birimlere aktaracağınızı şikayet edeceğinizi söyleyin. Kısacası bu arızanın kesin çözümü var ve bir an önce yaptırın.

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşım benim de sıfır aldığım 2012 Model 1.6 Benzinli Fluence aracım var. Aynı sorunu bende yaşadım bütün makamlara mevkilere özellikle Renault genel müdürlüğüne başvurdum. Araçta hiç bir sorun gözükmüyordu, hava sıcaklığı -6, -7 derecelerin altına düşünce geç çalışıyor ilk maşta almıyor gıvlayıp duruyordu. Ben ve benim gibi aracı benzinli bir çok arkadaş bu durumdan sıkıntılıydı. Zaten Renault forumlarda ''benzinli Megane 3 soğuklarda geç çalışma arızası'' diye aratırsan bir sürü yazı şikayet ve çözüm önerisi bulursun. Olay aslında tamamen yazılımsal bir konu Geçen yıl Renault Servislerine yazılım geldi ve yeni yazılımla birlikte bu sorun tamamen ortadan kalktı. Senin yapman gereken bulunduğun yerdeki en yetkili Renault servisine gidip bu yeni yazılımı yükletmektir. Bu konuda mırın kırın eden uğraşmak istemeyen servisler oldu. Size de aynı şeyi yapmak isteyen olabilir, kesinlikle ısrar edin ve konusu üst birimlere aktaracağınızı şikayet edeceğinizi söyleyin. Kısacası bu arızanın kesin çözümü var ve bir an önce yaptırın.

tamam da anlamadığımm şey bu yazılımı yüklemek çokmu zor yani yetkili servisler için bunu yapmak zor olmasa gerek heleki garantisi devam eden bir araç için ben servise yazılımla alakalı dedim ama yok dediler onunla alakalı değil dur bakalım nolcak

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
öyle bi yazılım felan olmadığını gelmediğini diyor servisler bunasıl bi yazılımdır bi yardımcı olabilirmisiniz nasıl bi yol izleyelim kardeş nereye yazalım bildirelim bu yazlımsal bir olaysa sıcakta neden yapmıyor

GökhanD

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş arabaya yazılım yüklemek marka modele bağlı olarak 3 ile 30 dakika arası. Seni yepyeni aracında bu işi 5 dakikada hallederler. Biraz bastırman lazım. Nasıl parçaları mükemmel bilgisayar format isteyebiliyor, araç beyninde de java olduğunu gözönüne alırsak!.. Sen biraz yüklen yeni yazılım, yeni yoksa bile yeniden yazılım yüklet.

onurkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardeş arabaya yazılım yüklemek marka modele bağlı olarak 3 ile 30 dakika arası. Seni yepyeni aracında bu işi 5 dakikada hallederler. Biraz bastırman lazım. Nasıl parçaları mükemmel bilgisayar format isteyebiliyor, araç beyninde de java olduğunu gözönüne alırsak!.. Sen biraz yüklen yeni yazılım, yeni yoksa bile yeniden yazılım yüklet.

eyvallah kardeşim 2 yıldır kışları cebelleşiyordum hep aklımda bu durumun programsal olduğu vardı ama neticesiz kalıyordum uzun araştırmalardan sonra özellikle megane 3 bölümüne yönelince durum iyice kesinleştiki yazılımsal meğer dertlisi çokmuş yeryerinden oynamış olay mahkemelik bile olmuş hadi bizim haberimiz yok sattınız 50-60 bin liralık aracı eee servis sen niye işi bilmezliğe vurursun ipe un serersin anlamış değilim soğuttular araçtan basit bi program yüzünden ne canlar yandı ne gereksiz parçalar değişildi desene hadi hayırlısı bakalım sorun çözülürse haberdar ederim forumu saygılar