AlpAlp

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sevgili dostlar bugün okul çıkışı yanıma bir arkadaş oturdu ben emniyet kemerini takmak isterken bu ehliyetsiz arkadaş muziplik yapıp birden kontağı çevirdi araç viteste ve elfreni çekiliydi ancak çalışmadı ve devir saatinin orada aşağıya doğru yeşil bir ok ikazı yandı. Kontağı kapatıp tekrar açtığımda yine aşağı doğru yeşil ok ikazı devir saati içinde yandı fakat bu kez debriyaja bastığımiçin araç çalıştı daha sonraki bir kaç denemedede aynı sonucu verdi. Servis kitapçığına baktığımda bu ikazın açıklamasını göremedim ancak şunu anladım Fluence viteste çalışıp zıplamıyor. Olası küçük haylazların yaramazlıklarına yada acemi kullanıcı veya dalgın kullanıcı hatalarının önüne geçilmiş şahsen böyle bir özelliğin olduğunu gördüğüme sevindim sizinlede paylaşayım dedim.

Son düzenleme:

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben şahsen bilmiyordum. Megane 2 de vardı bendeki full olandı. Frene veya vitesteyse debriyaja basmadan imkanı yok çalışmıyordu zıplama vs olmuyordu.

*Korkmazbey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu özelliği bende aracı boşa aldığımı düşünerek çalıştırmaya kalktığımda fark etmiştim akıllı vites olayı gerçekten güzel ama çok alt devirlerde vites at diyor ona gıcık oluyorum...:)

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet megane 2 de de zıplama olmuyor .

EVREN TOPCU

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Paylaşımınız için teşekkür ederim.

burakdemirel

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün bankaya gidecektim baya dik yokuşta durdum el frenini dibine kadar çektim araç ufakta kayıyordu sanki öyle hissediyordum tekerleği kaldırıma dayadım tam stop edicem vitesteymiş öne doğru gitti tekrar basmamla kurtardım aracı sonra stop edip gittim.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Güzel özellikmiş...:eyv

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Ben 40 yıllık şöför:aytuğGeçenlerde dalıp yaptım öyle bir hata az kalsın önümdeki mitsubishinin stopları götürecektik 12 3 Küçük bir ayrıntı gibi gözüken büyük ve güzel bir özellikmiş:eyv

Son düzenleme:

babyolog

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet aynı şey bendede var ki zaten debriyaj ya da frene basmadan araç zaten çalışmıyor :)
Hocam o işaret vites düşürme uyarısı fakat ne alaka yanmış ben çözemedim

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet aynı şey bendede var ki zaten debriyaj ya da frene basmadan araç zaten çalışmıyor :)
Hocam o işaret vites düşürme uyarısı fakat ne alaka yanmış ben çözemedim
Belki vitesi boşa alması içindir .
Ben Test Mode yapıyorum bittikten sonra vitesi boşa alın yazıyor .