vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
E Yani Hatta Bana Kalsa En Az 500 KM Karişik Kullanım

Saygıdeğer büyüklerim; ben de farkındayım da bunun en başta da dediğim gibi sağlıklı bir ölçüm için farklı bir güzergahı 300-500 km kullanacağım. Eğer ortalama düşerse sebebi çıkacak ortaya :)

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Saygıdeğer büyüklerim; ben de farkındayım da bunun en başta da dediğim gibi sağlıklı bir ölçüm için farklı bir güzergahı 300-500 km kullanacağım. Eğer ortalama düşerse sebebi çıkacak ortaya :)

Düşeceği Muhakkak Daha Öncede Dediğim Gibi Vitesleri Devirinde Arttırmak Veya Azaltmak Ve En Önemlisi Gaz Pedalina Daha Hassas Basmak Araba Zaten Akacak

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Düşeceği Muhakkak Daha Öncede Dediğim Gibi Vitesleri Devirinde Arttırmak Veya Azaltmak Ve En Önemlisi Gaz Pedalina Daha Hassas Basmak Araba Zaten Akacak

Aslında bizim ilacımız chip de :D hayırlısı diyorum :D Ayrıca Haydar Başkanım; hakikatten senin aracın da ufacık bir chip'e ihtiyacı var sanki :)

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
Aslında bizim ilacımız chip de :D hayırlısı diyorum :D Ayrıca Haydar Başkanım; hakikatten senin aracın da ufacık bir chip'e ihtiyacı var sanki :)

Hız Merakim Yok Vahap Ama Yakıt Tüketim Konusunda Chip İşini Düşünmüyor Değilim Yani Yaptirirsam Tamamen Yakitla Alakali Yaptircam Ama Sık Değiştirdiğimden Chip Yapana Kadar Kangoo Değişiyor

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hız Merakim Yok Vahap Ama Yakıt Tüketim Konusunda Chip İşini Düşünmüyor Değilim Yani Yaptirirsam Tamamen Yakitla Alakali Yaptircam Ama Sık Değiştirdiğimden Chip Yapana Kadar Kangoo Değişiyor

Aşırı hız zaten tehlikeli abi. Benim chipten beklentim de tamam bir ölçü performansının artması ama bununla beraber gelen yakıt tüketiminin düşüşü

DEMİRTAS

Bilgi Girilmemiş
benim araç aldığımdan beri 3-4 defa hız yapmışımdır 150-160 km/s civarı ve yakıt ortalamam 8.0-8.4
diğer zamanlar karışık kullanımda 5.8-6.1
normal şehirler arasında 100-120-130 km/s 6.1 6.5 yakıyor .sonuçlardan gayet memnunum. yakıtı totaldan alıyorum...

birazda daha sabırla kullansam haydar abi ve mustafa abinin değerlerini yakalayacağıma inanıyorum....:eyv
vahapaydın kardeşimin değerleri görünce hayretler içerisinde kaldım şaşılacak bir durum ve üstünde durulması gereken bir durum

Son düzenleme:

vahapaydın

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi; ben sanırım sorunun çözümünü buldum. Bir önceki aracım ve diğer araçtan ötürü ani hızlanmalara alışkın biri olarak kangoo'yu biraz devirli kullanıyorum, haliyle bu da yakıta doğrudan yansıyor. Arabayı alıp geçen akşam (akşam dediğim 01:00'dan sonra) iki üç saat kadar şehir içinde gezdim. 100 km'den biraz fazla yol yaptım ve yola çıkmadan da değerleri sıfırlamıştım. Canım sıkkın olduğu için de aşırı hız, ani hızlanma vs... gibi işlere kalkışmadım. Arabayı evin önüne park ettim. O akşam (sabaha karşı oluyor artık) yanlış hatırlamıyorsam ortalama değer 6-7 arasında bir şeydi. Akşamüstü kontrol ettiğimde de ortalama 7,2 idi. Bu artış da sanırım babam kullandı, o yüzden oldu :D

İşin özü gaz pedalındaymış, bunu anladım :D