HEAD UP DISPLAY problemi

zobarzobar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyi günler sevgili arkadaşlar.
yaklaşık 1 aydır head up display de zaman zaman açılmama problemi yaşıyorum.
normal menülerde her zaman açık pozisyonda bırakıyordum.fakat 1 aydır çalıştırmalarda açılmadığını farkettim.
menüye giriyorum menüden kapatıp açıyorum açılıyordu.fakat yine 1 haftadır menüden açmaya çalıştığımda da 10 kere açıyorum ancak açılıyor.
kapatıyorum tekrar açmaya çalışıyorum açmıyor.türk ve yabancı forumları araştırdım ama başına gelen yok sanırım.
eskiden serviste çalışan bir arkadaşım vardı.beyin karışmıştır gibi birşey söyledi.banada zaman zaman açılıp açılmamasından mantıklı geliyor.
tecrübe ve tavsiyelerini paylaşırsan memnun olurum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Merhaba.Geçmiş olsun. Muhtemelen yeniden tanıtma işlemi ile çözülecektir.ddt4all ile de bazı kontroller yapılabilir.
Bir ihtimal de kapak ve ekran camı motor dişlileri üzerinde yağ kalmadıysa mekanik olarak zorlanıyor olabilir.Söküp bakım yapılabilir. O zaman da sıkıntı çözülebilir.

zobarzobar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba.Geçmiş olsun. Muhtemelen yeniden tanıtma işlemi ile çözülecektir.ddt4all ile de bazı kontroller yapılabilir.
Bir ihtimal de kapak ve ekran camı motor dişlileri üzerinde yağ kalmadıysa mekanik olarak zorlanıyor olabilir.Söküp bakım yapılabilir. O zaman da sıkıntı çözülebilir.

hakan bey bugün söktüm içini temizledim.dişlilerde kırık yok.yarın söküp tekrar dişlileri makine yağı ile yağlarım.mekanik bir problem değil gibi zira açma ikonuna bastığımda herhangi bir hareket yok sanki
açma komutu gelmiyor gibi geliyor bana. rica etsem yeniden tanıtmayı açabilirmisiniz biraz. birde ddt4all kullanan bir arkadaşım var ordan neler kontrol edilebilir.
çok teşekkürler. bu arada videolarınızı zevkle izliyoruz

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Teşekkür ederim.
ddt4all'da Talisman>HMD>1540_Head Up Display>Commande>Commande pilotage ile açılan ekranda option record retraction kısmını open ve closed postion pozisyonlarda komut göndermey deneyin. Eğer düzelmezse canclip ile otomatik tanıtma yapılması gerekir.
Onu da serviste yaptırabilirsiniz.

zobarzobar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkür ederim.
ddt4all'da Talisman>HMD>1540_Head Up Display>Commande>Commande pilotage ile açılan ekranda option record retraction kısmını open ve closed postion pozisyonlarda komut göndermey deneyin. Eğer düzelmezse canclip ile otomatik tanıtma yapılması gerekir.
Onu da serviste yaptırabilirsiniz.

çok teşekkürler

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Rica ederim.