her gün yeni bi sorun torpido aydınlatma sorunu

simsek1702

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhabalar megane 4 aldım 1 ay daha olmadı her gün bir problem çıkarıyor, en son arabaya koltuk altı subwoofer taktırdım takarken de torpido aydınlatmasını led yapalım dedim, demez olaydım led taktık denedik led çalışmadı sonra eski ampulu taktık o da çalışmadı akabinde arabanın bagaj aydınlatması ve arka ile ön konsoldaki ambiyans aydınlatmalarıda gitti kafayı yiyecem makinaya bağladık sorun yok sigorta baktık sorun yok ön kapılardaki ambiyans çalışıyo ama arka çalışmıyo ön konsoldaki çalışmıyo torpido ile bagaj aydınlatmalarıda çalışmıyor adamda bir şey diyemedi sonuç olarak arabadan çok soğudum bu problem nasıl çözecem bilmiyorum. araba çok elektronik ve elektronik düzgün değil maaalesef renault beceremiyor bu işi araba kazasız 30 binde bu araba 150 200 bin gelince ne olacak daha evvel başına gelen var mı acaba bu durum.

Befe

Süper Moderator
41-Kocaeli
Geçmiş olsun.Ampulü sökerken ya da takarken kısa devre olmuş.Yeni takılan ne kadar ampul varsa hepsini eskisi ile değiştirin.Aydınlatmaların tamamı BCM modülü tarafından yönetilir.Kısa devre maalesef bu şekilde sıkıntılara sebep olur.Akü kutup başını söküp bir süre bekledikten sonra tekrar takın.Ya da sürücü tarafı sigortaları kontrol edin.Sigorta da yanmış olabilir.