Hız göstergesi arızası hakkında yarım

zerof7r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bende cok ilginc bi olay oluyo aracımın sis farlarını bağladığımda hız göstergem zamanla yavaş yavaş duruyo yavaş yavaştan kastım sisleri bağlayınca 1 2 gün boyunca hız göstergesi 1 dk calısıyo 2 dk calışmıyo 2 dk calışıyo 2 dk calışmıyo 1 2 gün böyle sürüyor sonra tamamen calışmamaya başlıyor sis lerin kablosunu soktüğümde yavaş yavaş 2 3 saat içinde calışmaya başlıyor tekrar bağlantıyı söküp taktığım yer ise hemen direksiyonun altındaki sol taraftaki far sinyal kolunun olduğu yer varmı aranızda böyle başka bir sorun yasayan bu neden olur nasıl giderebilirim yardım lütfen ????

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük ihtimalle sislerle alakası yok o işin. Şanzımanın üstünde bir sensör var km sensörü sanırım adını yanlışta biliyor olabilirim. Onu değiştirince düzelmesi lazım. Ama eğer dediğin şekildeyse elektrik tesisatına bi baktır derim. Benimde 2 gündür sislerim çalışmıyor. Röleden çıt çıt ses geliyor ama kabloya enerji vermiyor. Röleyi değiştiricez ama fırsat bulupta gidemedim.

Benim hız göstergemde seninki gibi kafasına göre çalışıp duruyordu. Bazen hiç çalışmıyordu. Sensörü değiştidim düzeldi. Sanayide vs her yerde bulabileceğin bir parça.80 tl olması lazım.

zerof7r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
peki o arızalı olsa sislerin kablosunu cıkarttığımda da calışmaması lazım kabloyu cıkarttığımda sorun yok ama taktığımda sadece durma yapmaya başlıyo

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
O zaman bir yerden şase alıyordur. Benim arabanın sigorta kutusunda kalorifer ayağı hafif erimiş diye vatandaş kontağa giden elektrik kablosundan saplama almıştı. Şase yaptı ve nerdeyse arabayı yakıyordum. Renodan ayrılma mükemmel bir elektrik ustası var Silivri sanayide. Ona götürdüm komple kutuyu dağıtıp sorunu giderdi. Bunlar tahminlerim en güzeli söküp bakmak. Anormal bişeyler olduğu belli.

zerof7r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
doğru diyesunda bulunduğum yerde bu aracın elektirik aksamından anlayan insan yok

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kimse anlamıyor ki ellerinde bir kitap var orda en ince detayına kadar hepsi var. Ezberle olacak iş değil zaten. Sizin yapacağınız en güzel şey servise gitmek başka çare yok.

zerof7r

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ah iste oda yok :) artık bursaya gittiğimizde baktırcz