Hız Sabitleyici Takılabiliyormu?

SinanSoylu

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
illa ki yapan biri arayinca bulunur :) neyse keyfiniz bilir nasil kullanmak isterseniz oyle kullanin :)

atekin2

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

Yaklaşık 2 ay önce 2012 fluence extreme dizel araç aldım. Bildiğiniz gibi cruse control yok araçta. Bu forumu takip ettim bi yere kadar gelinmiş ancak sonuç yazılmamış. Buraya aşama aşama neler yapılıp cruse control aktivasyonu yapılışını benim araçtaki tecrübeler ışığında yazacağım. Yardım isteyen olursa Ankaradayım yardımcı olabilirim. Bu arada benim araçta hiç cruse tertibatı yoktu. Biz beyinden tesisat çekip yaptık. Dolayısıyla tüm aşamaları biliyorum.
1. İlk olarak mevcut direksiyonumuzu üzerinde cruse control tuşları olan direksiyon ile değiştiriyoruz.
2. Eğer göstergeniz hararet ve yakıt göstergesi dijital ise bunu hararet ve yakıt göstergesi analog olan gösterge ile değiştiriyoruz.
3. El freninin altına baktığımızda 8 pinli boşta soket çıkıyor ise aracınızda cruse control tertibatı hazır demektir. Bu durumda clip programı ile aktivasyon yapıyoruz ve cruse control aktif hale geliyor.
4. Eğer el freninin altında 8 pinli boşta soket yok ise aracınızda cruse control tesisatı yok demektir. Sıkıntı yapmanıza gerek yok. Gerekli tesisatı beyinden çekiyoruz. Kalan işlemler aynı. Bu konuda detay isteyen arkadaşa yardımcı olurum.

Kolay gelsin.

cılgınmancı

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardes bende reno srybol var ve buna hiz sabitleme taktirmak istiyorum nerden baslamam lazim

yekeyek

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba bende 2005 model 2.0 16 V scenıc 2 arabam var. buna hız sabitleyici takabiliyormuyuz