Hız Sınırlayıcı Kullanımından Sonra Sınırlayıcı Kapalı Olsa Dahi Gaz Kesmeye Devam Ed

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar, ne olduğu hakkında hiç bilgim yok,bişe anlamadım. Bugün 200 km yol yaptım seyahat esnasında hız sınırlayıcıyı kullanayım dedim , herşey güzel hoş sınırlayıcı normal şekilde çalışıyor. Bi süre sonra bi gazlayayım dedim sınırlayıcıyı kapattım, gaza yüklendim üst devirlerde gaz kesmeye başladı 4500-5000 devir gibi yığılıyor,hızlanıyor,yığılıyor,hızlanıyor, arabayı kenara çekip stop ettim, yine denedim hala sorun devam ediyor. Ne yapmalı şimdi, 7 yıldır felan sınırlayıcıyı hiç kullanmamıştım daha ilk defa bugün kullandım, aracın beyni falan karışır mı , fikirlerinizi bekliyor olacağım çünkü yarın tekrar 200km yola çıkacağım

MX4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bugün ilk defa araç çalışmadı , marş basıyor fakat motor çalışmadı . 10 defa falan denemem sonucu çalıştı araba . Benzin pompam ölü onu biliyorum , fakat aracım herzaman geçte olsa tek marşta çalışırdı , bu çalışmama meselesi krank sensöründen olabilir gibime geliyor . Araç 5000 devirde gaz kesip , hızlanma döngüsüne giriyor , 5000 devirden sonra stabil hızlanmıyor , gaz kesiyor hızlanmaya çalışıyor gaz kesiyor hızlanmaya çalışıyor böyle devam ediyor . Krank sensörü aracın gaz kesmesine sebebiyet verirmi sizce ?

Bir de benzin pompasını değiştirtmek istiyorum , yetkili serviste değiştirteyim diyorum ,bana kaça mal olur tahminen

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Bilgi sahibi arkadaşlar yardımcı olacaktır Geçmiş olsun

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Alakası yok gibi gelebilir ama hız sabitleyici ile dik bi yokuş çıktınızmı.

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hız sabitleyiciyi hiç kullanmıyorum aslında . Bugün çok radar vardı o yüzden araba gaz kessin diye sadece hız sınırlayıcıyı 120'ye ayarlamıştım .Sorunlar peşpeşe geldi. Bugün ustalara sordum uzun senelerdir hız sınırlayıcı kullanmadım aracın beyni karışmış olabilir mi diye . Yok dediler öyle birşey olması söz konusu değil felan dediler anlamadım . Bugünde araba 10 marşta felan anca çalışınca aklıma manyetik sensör geldi . Şu gaz kesme işi aklımı karıştırıyor .

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aklınızda bulunsun, gaz kesme problemini şimdilik çözdüm gibi görünüyor. manyetik sensöre zorda olsa ulaşıp kurcaladım biraz. Maşallah şimdilik hiç bir problem yok. Sadece benzin pompamda biraz sorun var 1-2 saniye geç çalışıyor .Pompaya serviste işçilik dahil 1450 tl diyorlar. Problemi çözemeseydim paraya acımayıp yaptıracaktım fakat şimdilik birqz daha bekleyecek.

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin pompasını bugün yetkili serviste değiştirttim işler yolunda gitti işçilik dahil 900tl' fiyat karşılığı değişimi yaptırdım. Fiyatı Cazip yapan ise 2 yıl garanti vermeleri oldu.

Üstünden çıkan pompayı inceledim .Orjinal pompa motorunun referans numarasını yazayım birilerine faydası olur belki. Bilmeden gidipte 150-200 lira belirsiz bir pompa motoruna para vermeyin.Piyasada belli belirsiz bir sürü motor var megane 2 yakıt pompası motoru adı altında

Renault megane 2 1.6 Orjinal benzin pompası motoru referans no: Bosch 0 580 454 002