Hız yavaşlarken veya frenlerken rahatsız edici ses geliyor

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.
2014 110 luk icon var. Nasıl anlatsam bilemiyorum. Arac seyir halindeyken boşa aldıktan sonra veya gazdan ayağı çektikten sonra araç yavaşlıyorken, sanki, hani çamaşır makinelerinin hızlı dönüp hızlı dönüşü bitmeye yakın gücü azalırmışcasına ses geliyor ya, o şekilde bie ses geliyor. Bu normal midir acaba. Önceki araçlarımda bunu yaşamadım hiç veya varsada dikkat etmedim, ama bunda dikkatimi çekti.
Benzetme biraz garip oldu ama başka türlü nasıl anlatırım bilemedim.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.
2014 110 luk icon var. Nasıl anlatsam bilemiyorum. Arac seyir halindeyken boşa aldıktan sonra veya gazdan ayağı çektikten sonra araç yavaşlıyorken, sanki, hani çamaşır makinelerinin hızlı dönüp hızlı dönüşü bitmeye yakın gücü azalırmışcasına ses geliyor ya, o şekilde bie ses geliyor. Bu normal midir acaba. Önceki araçlarımda bunu yaşamadım hiç veya varsada dikkat etmedim, ama bunda dikkatimi çekti.
İnceden bir ses ise normal . Gaz kelebeği kapandığı zaman oluyor gaza biraz dokununca kesiliyor

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar.

Bahsettiğiniz ses frenleme esnasında gelen ses ise tamamen balata ile alakalı. Bakayalar bittiğinde vakum sesine benzer bi ses yapıyor. Bu ses sadece frenlemede ve durmaya yakın oluşuyor.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Balataları değişmeye niyetliydim zaten, hangi marka almalıyım sizce, takribi fiyat nedir

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben 25 gün önce aracımı otopratik noktasına getirdim rot balans için, lastikler söküldüğünde ön fren disk ve balataların bittiği söylendi, trw marka ön iki disk ve balatalar işçilik dahil 450 tl ye değişti ve üzerine 4000 km ye yakın yol yaptım disk ve balatalardan da memnumun ses olmadı hiç frenlemede gayet iyi ama tabiki sadece balata değişiminde trw markası başka marka disk üzerinde sea yaparmı yapmaz mı bilmem, iyi akşamlar.

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yazmayı unuttum ayrıca dediğiniz ses kesinlikle frenlerinizden kaynaklı değişmeden önce bende de aynı durum vardı ve tabiki titremede yapar hissetmişsinizdir

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Olabilir hocam, müsait bir zamanda sanayiye uğrayacamda sağlam adam bulmak zor kimseyide tanımam etmem neredeyse hepsi çakallık peşinde

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Euromaster speddy gibi kurumsal firmalar da aracınızın bakımını yaptırabilirsiniz

Ahmetaydın

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Coskun34 arkadaşımızın dediği yerler kurumsal güzel yerler ayrıca otopratik te bu yerlerden birisi, istanbulda arıcıoğlu otopratik noktası var eğer istanbuldaysanız yada size yakın yerlerde bu gibi kurumsal firmalar varsa arayıp fiyat alabilirsiniz

zekicey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Teşekkürler arkadaşlar, Batman'dayım, bahsettiğiniz firmalar yok malesef benimde aklıma gelmişti, en yakın yere gidicem artık.