Hıza göre ses düzeyi ayarı nedir?

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Icon bir araçta radyo -- audio ayarlarında Hıza göre ses düzeyi ayarı var. İçerisine girdiğimizde Kapalı - çok düşük - düşük - normal - yüksek - çok yüksek seçenekleri var. Bunun aracın hızlanması ile dinlenen müziğin sesinin arttığını söyleyenler var ama bir çok ayarda denememe rağmen ani hızlanma ya da uzun süreli hızlanmalarda böyle bir sonuç alamadım.(hatta kılavuzunda adaptasyon ses şiddeti adıyla bir ayardan bahsederek bunu km/h yapın demiş ancak araçta böyle bir ayarı da bulamadım)

Bu ses ayarı ne işe yarıyor arkadaşlar? Eğer hızla alakalıysa gerçekten ayarı nasıl yapılıyor bilen var mıdır?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar. Icon bir araçta radyo -- audio ayarlarında Hıza göre ses düzeyi ayarı var. İçerisine girdiğimizde Kapalı - çok düşük - düşük - normal - yüksek - çok yüksek seçenekleri var. Bunun aracın hızlanması ile dinlenen müziğin sesinin arttığını söyleyenler var ama bir çok ayarda denememe rağmen ani hızlanma ya da uzun süreli hızlanmalarda böyle bir sonuç alamadım.(hatta kılavuzunda adaptasyon ses şiddeti adıyla bir ayardan bahsederek bunu km/h yapın demiş ancak araçta böyle bir ayarı da bulamadım)

Bu ses ayarı ne işe yarıyor arkadaşlar? Eğer hızla alakalıysa gerçekten ayarı nasıl yapılıyor bilen var mıdır?

Aiz bu ayar icinde ornegin yuksek veya cok yuksek sectiginiz zaman arac 70 veya 80 km yi geçince bir miktar ses artisi oluyor. Bu artis aman aman bi artis olmamakla beraber yol gurultusu lastik ve ruzgar sesini bastirmak icin ornegin bir iki kademe sesi aciyor. Ani hizlanma veya yavaslama ile alakali bi durum degil. Yol gurultusunun artis gorterecegi hiz olan 70-80 km gibi suratlarde devreye giriyor. Devreye girince multimedya ekraninda artis gostermiyor sadece isitsel olarak artis sagliyor. Ama sizde calismiyorsa servise bi gosterin.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben de bir turlu calistigini anlayamadim .

alsh

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Büyük ihtimal çalışıyor ama biz anlayamıyoruz. Servise anlatabilmenin de imkanı yok gibi. "Bir sıkııntı görünmüyor yada başka araçta denediniz" gibi saçma bir sonuca bağlayıp deyip yollayacaklar gibi geliyor...
(sanki hergün renault araç yapıyoruz evimizde.)

oguzcalskan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
100 km hızı geçtikten sonra yavaş yavaş ses artışı oluyor motor sesi duyulmasın diye :)

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Yol gürültüsünün aşırı oldugu zeminde anlamak zor ama hani bu sessiz olan zamk gibi tutan asfaltlarda bariz bi şekilde belli oluyor. Bende çalışıyor ve hatta kullandığım araçlarda bu özellik mevcutsa radyo ayarlarını yaparken mutlaka açarım.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Kangoo mda 5 kademe olarak mevcut ve bazen hızlanınca sesi kıstığım oluyor ses birden yükselmiyor yavaş yavaş artıyor