İç kapı çekme kolu

goko20

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar

Aracım Megane Sport tourer 1,5 dci edc 2012 aracımın iç kapı çekmekolu kırıldı bunu nerde yaptırabilirim
DBN8Eo.jpg

nom_oto

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
İç tutamaçlar kapı iç döşemesine preslidir. Tamirini yapan yerler var. Özellikle ikitelli OSB de ki sanayilerde. Fakat en sağlıklısı komple kapı içiyle beraber satın almanızdır.

YAGİSEL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bendeki 2013 İcon paket fluence'nin şoför kapı iç çekme kolu da elimde kaldı. Fakat alt parçanın kapıya 5 yerden vidalı olduğu görülüyor. Bu parçanın nerden (internet) teminini yapabiliriz.
Bilgisi olan arkadaşların bilgilerini rica ederim.

temmuz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mühendislik hatası!
Benim araçta da aynı kapı kolu elimde kaldı. Üstü kapağı tırnaklarında söktüm, alttakini bakalitcide kapıya sabitlettirdim. Sonra krom renkdeki üst kapağı taktım.
Geçmiş olsun.

muzikadami

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Maalesef bu sorun benimde başıma geldi şu an.
Kapı kolu kırıldı ama komple değişim yapıyor sadece servis ve araştırdığımda bu parça tek başına yok satılmıyor.
İstanbul'da mümkün ise anadolu yakasında bu kırık kolu takabilecek yer var mı önereceğiniz ?

muzikadami

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,
Yoğun araştırmalar sonucu durumu çözdüm :)
İzmir'de bir usta buldum ( Çetin Oto,Fikret Çetin 0555 301 69 13 ), hem bu iç kapı kolunu imalatını yapıyor hemde isterseniz kolu tamir ediyor.Tamir diyorum ancak aslında iç kısıma demirden bir döküm yapmış, o demiri kolun içine takıyor ve eskisinden çok daha sağlam oluyormuş, hatta ömür boyu garanti verdiğini söyledi.
Kargoya ile kırılan kolu göndereceğim ( tamir fiyatı 150 TL ) yeni kol ise 250 TL

Kolu gönderdikten sonra detayları paylaşacağım önden bilgi vermek istedim.