İçeri Su Alma Sorunu

buraksoylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar ;

Hafta sonu Dim ÇAyına gittim aracımla ve dönüşte mekanların hazırladığı yukarıdan araç üzerine su dökme alanlarına girdim. Çok yüksek debili ve yüksekten gelen suyun altına girdiğimde aracın ön kısmında cam başlangıç hizasına geldim ve araç gaz pedalından ve yanda torpidodan içeri su almaya başladı. Hemen geri çıktım ve kaputu açıp kontrol ettim. Daha sonra emin olmak için tekrar denedim. Yine aynı şekilde içeri su aldı. Bu problemle daha önce karşılaşan var mı ?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Merhaba ön cam altında ki olukta su tahliye kanalları var bu kanalların tahliye edemeyeceği kadar su gelince su seviyesi yükselip aracın havalandırma sistemi ne su karışabilir bu suda ön göğüs ün ortasından araç içine girer normal durum . Geçmiş olsun

HPI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. Tahminimce aracın sileceklerinin hemen altındaki dışarıdan hava alma menfezine tazyikli su gelince içeri su almıştır. Norma yağmurlu havalarda su almıyorsa korkmayın.

buraksoylu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracı yıkattığımda ve yağmurlu havalarda içeri su almıyor. İlk defa başıma geldi. Dediğiniz gibi su çok tazyikli ve yukarıdan dökülen bir su.

i.soyler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun. çok uç noktada bir tecrübe olmuş, yağmurlarda içeri su almıyorsa bence sorun yoktur.