İçeriden ön kaputu açma

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
​Olur öyle şeyler kendine gerçekten kızma:)zamanında neleri nelerle karıştırmadımki bende ,kimisi tatlı bir tebessüm bıraktı,kimisi acı bir tecrübe oldu vs vs ama hemen hepimiz böyle öğrendik ......
hani bizim dil kurları gibi olsa 45 derste bir kur, 4 kurda orta seviyeye gelirsin falan. öyle bir sistem de yok ki, ucu belli olmayan hatalar süresinin:( ne kadar çabalasa da insan yeni bir şeyler çıkıyor. etrafında turla, takla at, kaportaya tıkla kapıları çarp kedi kalmasın, hoş kalmazmış zaten aralık kaputtan patileri çıkarırdı herhalde:)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
hani bizim dil kurları gibi olsa 45 derste bir kur, 4 kurda orta seviyeye gelirsin falan. öyle bir sistem de yok ki, ucu belli olmayan hatalar süresinin:( ne kadar çabalasa da insan yeni bir şeyler çıkıyor. etrafında turla, takla at, kaportaya tıkla kapıları çarp kedi kalmasın, hoş kalmazmış zaten aralık kaputtan patileri çıkarırdı herhalde:)

Kurban olayım o kadar inceleme:aytuğYazmayayım dedim zorla reklam edeceksin beni:pkaç yılın şöförüyüm bu ara ibiza kullanıyorum mecburen arada geçen bende şunun bir yağına suyuna bakayım dedim ön mandalı bulana kadar canım çıktı örneğin bide bu sıcakta kaput yanıyor sen düşün:aytuğmerco vardı bi ara aldığımın gecesi nöbetçi elektrikçiyehehekoşmuştum neymiş parka alınca sadece sağ stop ve ön park yanıyor sol yanmıyor diye adam gülmekten ölecekti:aytuğdaha yazayımmı:aytuğrelax

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
Kurban olayım o kadar inceleme:aytuğYazmayayım dedim zorla reklam edeceksin beni:pkaç yılın şöförüyüm bu ara ibiza kullanıyorum mecburen arada geçen bende şunun bir yağına suyuna bakayım dedim ön mandalı bulana kadar canım çıktı örneğin bide bu sıcakta kaput yanıyor sen düşün:aytuğmerco vardı bi ara aldığımın gecesi nöbetçi elektrikçiyehehekoşmuştum neymiş parka alınca sadece sağ stop ve ön park yanıyor sol yanmıyor diye adam gülmekten ölecekti:aytuğdaha yazayımmı:aytuğrelax

beni sakinleştirmek için sadece bu örnekler, sen yapmış olamazsın bilir forum zaten:) off her araçta değişiyorsa böyle 10. yıla kadar inşallah cliomlayım o zaman, öğrenince ayrılamam:)

e sol yanmıyorsa gitmek gerekmiyor mu hııh, niye gülüyorlarsa, hoş benim aradığım serviste kim bilir ne gülmüşlerdir ama takdir ettim benimle fazla dalga geçmediler telefonda:D tatile kullanma kılavuzunu götürüp sahilde 2-3 kere hatim etsem diyorum ama pratik konular okuyarak işlemez ki sadece kafama sanırım.

havadar mı koysam ne bundan sonra pasaklının adını, hey allahım ya ileride inşallah sadece gülerek hatırlarım bunları ...

Lnc59Clio

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
cliodan önce honda kullanıyordunuz galiba :D genelde japon araçlarında var bu içerden kolla bagaj açma :D

kayhan07

Kayhan KORKMAZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
"İyi de daha önceki seferler kaputu kim kapattı o zaman ."
koptum bu kısımda..

16-UğUR-55

Uğur Kaymak,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
soru: clio hb lerde bagajın açılması için sol alttaki mandalın çekilmesi gerekmiyor mu? o sadece ön kaput için mi?

olay:
an itibariyle ne hata ettiğimi buldum sanırım :sinirli

co pilotluktan alışkanlık avm girişinde bagaj kapısı için elimle eğilim mandalı çekiyorum tabii merkezi kilit (böyle deniyor sanırım) olduğundan açamıyor güvenlik, sonra o tuşa da basıyorum açılıyor.

dün yine bir avm çıkarması ettik annemle, otoparkta inince birden aa bunun ön kaputu niye aralık oldum (hiç ben mandalla açtım düşüncesi yok tabii). Herhalde yıkamada aralık kaldı, ama kaputu açmadılardı sanki allah allah :soru düşünceleriyle erkek arkadaşımı aradım. mandalla bagajı açtım diyorum ön nasıl açılacak, bir tane daha olmalı diyor, hey allahım yok ara tara (cahillik ne zor şeymiş iç sesiyle).

sonunda servisi aradım (evet o salak benim) sordum, "iki yanından bastırın kapanır, ama fazla bastırmayın yamulmasın" dediler:D olmazsa araç soğuyunca parmağınızla dili yana itin açın hızla kapatın.

biraz önce kullanma kılavuzunda ise o mandalın sadece ön kaput için olduğunu anladım :sinirli:sinirli

İyi de daha önceki seferler kaputu kim kapattı o zaman 12 3hehehehe

hehe hehe hehe
Bende kaputu açık gidenleri görünce acaba neden diyordum kendi kendime hehe

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şaka gibi :D

aracın sadece direksiyonuna değil her bir noktasına hakim olmalısınız. ola ki acil bir durum olsa (yangın, vs.) kaputu açıp, söndüremeyeceksiniz. arac kül olup gidecek :)

mandalina

Bayan Üye
Bilgi Girilmemiş
soru: clio hb lerde bagajın açılması için sol alttaki mandalın çekilmesi gerekmiyor mu? o sadece ön kaput için mi?

olay:
an itibariyle ne hata ettiğimi buldum sanırım :sinirli

co pilotluktan alışkanlık avm girişinde bagaj kapısı için elimle eğilim mandalı çekiyorum tabii merkezi kilit (böyle deniyor sanırım) olduğundan açamıyor güvenlik, sonra o tuşa da basıyorum açılıyor.

dün yine bir avm çıkarması ettik annemle, otoparkta inince birden aa bunun ön kaputu niye aralık oldum (hiç ben mandalla açtım düşüncesi yok tabii). Herhalde yıkamada aralık kaldı, ama kaputu açmadılardı sanki allah allah :soru düşünceleriyle erkek arkadaşımı aradım. mandalla bagajı açtım diyorum ön nasıl açılacak, bir tane daha olmalı diyor, hey allahım yok ara tara (cahillik ne zor şeymiş iç sesiyle).

sonunda servisi aradım (evet o salak benim) sordum, "iki yanından bastırın kapanır, ama fazla bastırmayın yamulmasın" dediler:D olmazsa araç soğuyunca parmağınızla dili yana itin açın hızla kapatın.

biraz önce kullanma kılavuzunda ise o mandalın sadece ön kaput için olduğunu anladım :sinirli:sinirli

İyi de daha önceki seferler kaputu kim kapattı o zaman 12 3hehehehe

geçen söz ettiğin bumuydu hocam yaa :))) :)):)):):)

hani firmaların müşteri hizmetleri komik soruları derler ve yazarlar ya işte reno da yanı şeyi yazarsa içlerinde kesin bu sorunda olur :))

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
cliodan önce honda kullanıyordunuz galiba :D genelde japon araçlarında var bu içerden kolla bagaj açma :D

birkaç defa sanayide kullanmıştım ama 6-7 yıldır civic co pilotuyum kıhkıh gözüm alışmış ben de öyle devam ettim işte ön kaputu birileri tam kapatmadan bulana kadar :sinirli

"İyi de daha önceki seferler kaputu kim kapattı o zaman ."
koptum bu kısımda..

12 3 ama insan düşünüyor, daha önce de aynı şekilde mandalı çektim çünkü bagajı açacağım diye:)

hehe hehe hehe
Bende kaputu açık gidenleri görünce acaba neden diyordum kendi kendime hehe

her şeyin bir nedeni var diye boşuna dememişler, acaba komşular mı kapattı bana çaktırmadan, neyse parkta gelişimi takdir ediyorlar (yokuşta) kaputu kapalı görünce de takdir ederler inşallah kıhkıh

clio_34

Çiğdem Hoca,
Bilgi Girilmemiş
şaka gibi :D

aracın sadece direksiyonuna değil her bir noktasına hakim olmalısınız. ola ki acil bir durum olsa (yangın, vs.) kaputu açıp, söndüremeyeceksiniz. arac kül olup gidecek :)

içime su serpildi valla :aytuğ her şerde bir hayır var derler en azından öğrenmiş oldum, yangın gelmemişti aklıma ama yolda kaputun açılıp camı kapaması ihtimali 2 gündür aklıma geldikçe fena oluyorum:berbat

geçen söz ettiğin bumuydu hocam yaa :))) :)):)):):)

hani firmaların müşteri hizmetleri komik soruları derler ve yazarlar ya işte reno da yanı şeyi yazarsa içlerinde kesin bu sorunda olur :))

evet buydu, başka vukuat yok bu hafta minyatür portakal :D ah bir su da sen serptin ya içime artık mışıl mışıl uyurum 12 3 şimdi düşündükçe aradığım yere gitmesem mi servis olarak diyorum 12 3