İDE headers-egsoz

bensoner_01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2.0 140hp 2000 model coupe ide aracıma tahmın ettıgınızden daha fazla egsoz denemelerı yapmıs olmama ragmen ıstedıgım sesı alamamaktayım.

olaya ılk once real 51 lık egsozla bırlıkte katalızor ıptalı ıslemını yaptım.daha sonra orta susturucuyu degıstırdım.daha sonrasında son susturucu olarak sebrıng xt1 51 mm denedım.sonrasında boruları komple 60 lık olarak degıstırdım.oda yeterlı gelmedı orta susturucuyu tamamen soktum attım, dahada sonrasında motorun altında bulunan 2. katalızoru farkettım, ıcını bosalttırdım.ehlıyetın bıle elımızden alınmasına ragmen yeterlı gelmedı, 60 mm lık el yapımı egsoza gectım elektrık sıstemlı...

yaptıgım ıslemler sıra olarak boyle.her yaptıgım degısıklıkte ıstedıgım sesı alacagımı sandım.ıstedıgım ses tok bır ses, cırlamayan bır ses,yoldan gıderken durakları sallandıracak bır ses... hks gıbı kalıtelı egsoz dahı vıdeolara bakarsanız cırlama yapıyor model ıtıbarıyle(dandık egsoz cırlamasından bahsetmıyorum...)

ıstedıgım sesı sadece sebrıngde aldım fakat ses yukseklıgı hıc ıyı degıldı.en son el yapımı 60 lık attım, ses yukseklıgı tatmın edıcıydı fakat tokluk ve kalıte gıttı...

su an ıse kafayı tamamen kırdım, headers olayına gırecem, fakat hazırları yok sanırım...bırazda headers olayında acemıyım. 60 lık krom dokturecem fakat neye dıkkat etmelıyım yada yaptıgım masrafa degermı bılemıyorum... bırde su an son susturucum yok gole attım sınırlendıgım bır donemde... bır arkadasımda 60 lık dc sports var ona nıyetlenıyor gıbıyım... headers olayında bılgılerınızı paylasırsanız, bırde 60 lık 51 lık muhabbetını benım tesısatımla degerlendırıldıgınde ısın teknık boyutlarını soylersenız sevınırım

herkese ıyı forumlar.

FzCoupe

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Headers egzoza bambaşka bi renk weriyo meseLa bi tanıdığımda 1,4 honda civic war headers+düz boru war şuan nerdeyse Typer sesi alıyor bence yaptır memnun kalırsn :eyv

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
şu anda araçta son susturcu yokmu ??, anlayamadım o kısmı.
katalizörün içi boş anladığım kadarıyla ,bence bir söktür öyle dene katalizörden dolayı kayıp olabilir.

ArMy

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Headerstan itibaren 60lık boru çektirip sona sebring veya borla taksaydınız tok ses alırdınız.Ayrıca free flow egzozların çoğunda cırlama sesi olur.Sadece ottoda olmaz o da kafa bırakmıyor..Ayrıca el yapımı headers'la güç kaybı yaşama ihtimaliniz yüksek..

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Headers ve abartı egzoz ile hem güç hem de iyi bir ses alrısınız , Borla egzoz çok iyi giderdi ...

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bencede headers yaptırma işini girmeyin çünkü istediğiniz verimi alamazsınız ve ciddi rakamlar tutar .

bensoner_01

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
katalızor olayını su sekılde soyleyım. ortada tum araclarda olan headers ıle orta susturucu arasında olan buyuk katalızorumun ıcı bos falan degıl. zaten komple soktum attım. fakat bızım araclarda 2. katalızor var oda motorun alt tarafında, motora yapısık sekılde, onu sokup atma sansımız yok, onun sadece ve sadece ıcını bosaltabılıyoruz...

son susturucu varmı yokmu sorusuna gelınce, su an zaten denılen gıbı manıfoldun cıkısından ıtıbaren dumduz 60 boru var allahın evı gıbı tertemız... sonuna denıldıgı gıbı sebrıngde koydum. ıstedıgım ses zaten o sekılde cıkıyordu ama sebrıng ıstedıgım sesı vermesıne ragmen yuksek ses vermıyordu.ıstedıgım ses kalıteyı bozmadan yukseltebıldıgım kadar yukseltymek. o yuzden headers olayını dusundum.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlardan tavsiye bekliyoruz günceli :)

Inferno

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
de-cat yaptıysan o cırlama illaki olur onun önüne geçemezsin düz boru ve orta susturucu sonucunda güzel bi egsozla istediğin sesi alamasanda alıcağın son ses o olur. bunun bir üstüde son susturucuyu iptal etmen olur daha fazlasını alamazsın.

CenKeRS

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abim Dediğim gibi Sana 60mm Düz Boru Sona Otto Yanık Uç Ses Gerçekten Çok Tok ..
Ama Headers Yaparsan İşte Film Orda Kopar Adana İnler :D