ide motor sıkıntısı

serhat1628

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a beyler f5r ide motorlu meganımda sübapları 1 ay öncesinde sente atlaması sonucu yamuldu ve yeniden araca üst kapak yaptırdım fakat şuan herşey yapılmasına ragmen aracımdan aşırı bir şekilde egsozdan arkası gorulmeyecek şekilde beyaz duman atıyor bunun sebebi sizce ne olabilir yeni üst kapak yapıldı yeni enjektörler takıldı enjektör kabloları yakıt basınç sensörü takıldı kaptörler degişti fakat şuanda bu sıkıntım var nedenini bulamıyoruz sizce neden olabilir ne olur bana yardımcı olun yada ben bu arabayı artık yakmaya karar verdim lütfen yardım edin

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Duman daha ziyade buhar şeklinde ise ve de çalıştıktan belli bir süre boyunca aracın çalışması tuhafsa-tekliyorsa gaz yemede güçlük çekiyorsa ve bu durum motor ısınana kadar devam ediyorsa silindir kapak contasının piston üstüne su vermesi durumu olabilir..kısaca conta yanıklığı..Çok geçmiş olsun

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aleykümselam.
Silindir kapak contanda problem var gibi görünüyor. Kalkışlarda duman yoğun ise veya gaza bastığınızda bu contanın yanık olduğunu veya sızıntı olduğunu gösterir. Hangi usta yaptıysa ona tekrar götürüp göstermelisin. Eğer yeniden taşlama yapılacak filan derse o ustadan kurtulmanı tavsiye ederim. Geçmiş olsun.

Son düzenleme:

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Silindir Kapak Contası. Kardeşim, conta setini servisten temin et.
Üst kapak elemanlarında problem yoksa contaları değiştir ve aracına antifiriz+saf su koy. Yarım bin lira masrafın var, geçmiş olsun.