İkinci Elde Kilometre Korkusu

*Gökhan42

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bana biri tekliff etti 2 ay once aracın 200.000 Km'yi devirmis gel sana bunu dusurelim dedi. bende yok gerek yok satacagım adamı kandırmay niyetm yok dedim. Muayenesine baktı 172.000'de muayene edilmiş.. 175.000 yaparıxz flan dedi.. Bende gerek yok istemıyorum dedım.. istesem dusurecekler.. di gerek yok

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
iyide her araç yetkili servisete bakım olmuyor ki?birde muyane 2 yıl de bir 2 yılda 50000 km yapsa çok rahat 40000 km geri aldırır .kimsede sistemden çözemez .

tabiki sistemde görünmez bakıma girmez ise yalnız şöyle bir durum var işin ilmi ustasına gidersen bizde var bir tane araba alır satar tahmini kilometresini bilir alttan girer üsten çıkar mazemelerin aşınmasına kadar bakar yarar yaramaz söyler ayrıca km saati oynanmış aracın km göstergesinde gözle görülmeyecek kadar gidip gelmeler olur çok çok dikkatli bakmanız gerek...

DİJİTAL

Yasin KARADERILI, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
kesinlikle servise göstermeden araç alınmaz. Bizim arkadaş bilgisayara sokmuş 2009 yeni kango 130 bin diye aldıgı araba 300 bin çıktı iade etti galeriye (1500 tl aşagıya)ben alırken satıcı yazık 200 tl servise verilmi dedi verilir kardeşim 20 30 bin arabaya verilirse 200 tl sevise verilir dedim .Araba hatasız çıktı servisde ama gram bakım yapılmamış sadece servisde bakım maliyeti 1600 tl çıktı bende satıcıya dedim düşersen fiyattan alırım diye oda düştü aldım yani 200 tl bana 1600 tl kazandırdı .Bilgisayara gitsem o paraların hepsi benden cepten gidecekti . Yani servis sadace km yada arabadaki hataları degil tiriger kayısı ön takımı egzosu yürüyeni aklınaza gelebilecek heryerine bakıyo araç alacak arkadaşlar servisden şaşmayın.

Ridone1116

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Doğrusunu yapmışın dürüstlük herzaman kazanır gökhan

karacan

Taylan AYDIN
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
her zaman güvenilir tanıdık birinden ikinci el düşmez, dışarıdan geçmişini bilmediğin her aracın km si oynanmış gözüyle bakmak gerekiyor anlaşılan. bozuk gıda satarlar insanlar zehirlenir hasta olur, km oynanmış araç olur güvenip bakım parça değişmezsin sonra yolda kaza yaptırır sakat kalır veya ölürsün ne fark var arada sahtekarlık düpedüz.........
200-300 verip servise, muayene geçmişine, uzman göze göstermek sıkı sıkıya şart oldu

gemsazr9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
servise alacağımız arabayı göstersek 200 ytle mi alıyor.?

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault yetkili servisleri bu ekspertiz işini yapıyormu.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Onurksk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault yetkili servisleri bu ekspertiz işini yapıyormu.

Ben aracımı alırken İzmirde yetkili servise gösterdim motor, kaporta, boya, alt takım, elektronik aksam komple bakıldı o şekilde aldım elimde raporu bile var hala duruyo. Servis yetkilisi bana kilometresi oynanmış araç belli olur değişsede biz burada fark ederiz demişti ama nasıl anlar orasına bişi diyemem. Aracı servis bilgisayarına bağlayınca çıkmıyormu bu değişiklik ? Yetkili serviste bunu anlayamazsa durum çok kötü demektir

Emir

Emirhan SERKUŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Neler var neler ya...

admiral

Barış KARA,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben aracımı alırken İzmirde yetkili servise gösterdim motor, kaporta, boya, alt takım, elektronik aksam komple bakıldı o şekilde aldım elimde raporu bile var hala duruyo. Servis yetkilisi bana kilometresi oynanmış araç belli olur değişsede biz burada fark ederiz demişti ama nasıl anlar orasına bişi diyemem. Aracı servis bilgisayarına bağlayınca çıkmıyormu bu değişiklik ? Yetkili serviste bunu anlayamazsa durum çok kötü demektir

Ermatı aradım yapmıyorlarmış ekspertiz. Siz nerede yaptırmıştınız