İlerde Sorun Yaratabilir Mi ?

burak58600

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2001 model symbol ün orjinal göstergesinde ki hararet ibresi bozulmuştu.Devamlı uzun yola vs gittiğim için araç hararet yapsa da ibre normalmiş gibi gösteriyordu. Baktırdım yapamadılar. Bende ne olur ne olmaz diye aynı model başka bir aracın göstergesini taktırdım. Fakat araç normalde 90 bin km de idi. Yeni göstergeyle 40 bine düştü. İlk sorum bu durumu düzeltebilir miyiz yani aracın orginal 90 bin km sine dönderebilir miyiz.? Bir diğer sorum ise böyle kullansam bir sıkıntı olur mu ? bazen böyle araacı görüp kaç binde diyorlar ben direk normalde 90 bin ama gösterge değiştiği için 40 bin diyorum.Herhangi bir sakıncası sorunu sıkıntısı olur mu ? Teşekkürler iyi forumlar..

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sakıncası olacağını zannetmiyorum. Söylersiniz satarken ama oynatmanızı tavsiye etmem. Satarken aracı göstermeye gittiklerinde anlaşılırsa adam düşürdüğünüzü zannedip cayabilir.

c@n

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nasil km dusultuluyorsa km yukseltilebilir diye dusunuyorum.. Orjinal km si olur ise bence satarken basiniz agrimaz, km dusurmussunuz imasi ile karsilasabilirsiniz..

ketoral

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muayenede sıkıntı çıkar. Orjinal kmsine ayarlatın ...

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Renault servisleri km yükseltme işlemi yapar düşürme işlemi yapamaz serviste bilgisayara bağlanıp yapılabilir 40000 gösteren gösterge daha yüksek istenilen değere alınabilir

furcanoco

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Satarken durumu anlatirsiniz kurcalatmayin bence

cagatay52

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Satarken durumu anlatirsiniz kurcalatmayin bence
Çok kolay bir işlem serviste bilgisayara bağlayıp işlem yapılır 2 dk sürmez

Emre3444

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Muayenede sıkıntı çıkmıyor kilometre düşürünce sadece muayene kağıdında yazıyor kilometre düşürulmus diye o kadar ;-)

acan11

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hararet göstergesi ile ilgili bilginiz ve tecrübe olmasi açısından bir tecrübemi paylaşmak istiyorum. ..
4-5 yıl önce citroen marka aracım vardı, aracın hararet göstergesi, araç çalışıp bir süre gidip motor isindiktan sonra tamamen yükseliyor araci hararet yapiyor gibi gösteriyor , hararet ibresi normale düşmüyordu ilgili ustalara götürdüm motorcu, beyinci, elektrikci.... hepsi sorunun göstergeden kaynaklandığını söylediler, ellemedik yerini birakmadilar aracın... tabiki bu arada kendim araştırdım ve sorunun aslında göstergeden değil, hararet azalmasini göstergeye yansitan yani hararet ibaresinin azalma yönlü değişmesini sağlayan topraklama sisteminin oksitlenmesinden kaynaklandığıni buldum, elektrikci ustaya ilk dediğim de alakasi yok ondan olmaz dedi, tüm göstergeler sökülüp, beyni kontrol edilip motorda sıkıntı olmadığını anlayinca aynı elektrikci ustaya , topraklama oksitlenmesinden olabilir mi dediğimde bu sefer kabul etti ve zimparalamak suretiyle soruna çözüm getirdik... diyeceğim şu ki, kardeşim bi sıkıntı varsa önce çözümü bizim bulup sonrasinda işin "uzmanindan" yardım istemek gerek...

burak58600

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hararet göstergesi ile ilgili bilginiz ve tecrübe olmasi açısından bir tecrübemi paylaşmak istiyorum. ..
4-5 yıl önce citroen marka aracım vardı, aracın hararet göstergesi, araç çalışıp bir süre gidip motor isindiktan sonra tamamen yükseliyor araci hararet yapiyor gibi gösteriyor , hararet ibresi normale düşmüyordu ilgili ustalara götürdüm motorcu, beyinci, elektrikci.... hepsi sorunun göstergeden kaynaklandığını söylediler, ellemedik yerini birakmadilar aracın... tabiki bu arada kendim araştırdım ve sorunun aslında göstergeden değil, hararet azalmasini göstergeye yansitan yani hararet ibaresinin azalma yönlü değişmesini sağlayan topraklama sisteminin oksitlenmesinden kaynaklandığıni buldum, elektrikci ustaya ilk dediğim de alakasi yok ondan olmaz dedi, tüm göstergeler sökülüp, beyni kontrol edilip motorda sıkıntı olmadığını anlayinca aynı elektrikci ustaya , topraklama oksitlenmesinden olabilir mi dediğimde bu sefer kabul etti ve zimparalamak suretiyle soruna çözüm getirdik... diyeceğim şu ki, kardeşim bi sıkıntı varsa önce çözümü bizim bulup sonrasinda işin "uzmanindan" yardım istemek gerek...

Kardeşim çok teşekkür ederim bilgi ve deneyimlerin için fakat bizde ki sorun biraz farklıydı araç hararet yapsa bile normal görüküyordu. Götürmedik usta kalmadı hepsi çözüm bulamadı. Son çareydi yalnız..