İlk Alınan Arabada Hız Değerleri ve Devir Değerleri Nasıl Olmalı

CanTRGT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar bildiğiniz gibi arabayı daha yeni aldık daha 265 km de :) 1 hafta oldu daha. Şimdi alırken dediler ilk 1000 km de fazla yorma arabayı dedi 80-90 ı geçme dediler bende otobanda dahi 90 ı geçmiyorum. Sizce bu doğru mu devir ibreleride 4 bin e çıkarmadım hiç en fazla 3 bin de vites değiştiriyorum. Ne zamana kadar böyle kullanmalıyım. Yorumlarınızı bekliyorum.

Arabam: clio toch 1.5 dci 90 beygir

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence doğru ilk 1.000 km filan aracı zorlamadan sakin kullanın. :)

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Yeni nesil makinalarda çok önemi kalmamakla beraber 735km daha aynı tarzda kullan madem başladın:)Çelik çeliğe alışsın civatalar şöyle tam otursun:aytuğSonrasında Allah ne verdiyse artık:cool:

purmol

Bilgi Girilmemiş
3 bin devir bence fazla . Vitesleri 2 bin devir de değiştirin . Yakıt tasarrufu açısından da motor u sıkıştırmama açısından da .Sizin aracınızda 1 ve 2. vites i tam hatırlamıyorum ama 3.vites 50 4.vites 70 5.vites 90 dır 2 bin devir de .

CanTRGT

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yorumlarınız için teşekkür ederim.Dikkate alacağım.

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
3 bin devir ile 2 bin devir arasında vites değiştirin ayrıyettende aracı fazla boğmayın yavaş yavaş açma yolunu deneyin otoban hızınız da gayet iyi 2 ay sonra 100 olur sonra ver Allah ver :)

levaic

Mehmet BULUT
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
renault yeni clio benzinli araçlarda vites değiştirme devri max 2500 olmalı, dizellerde ise 2000 devirde bir üst vitese geçilmeli...
şehir içinde kullanabilecek en üst vitesi kullanmalı ve ani kalkışlardan kaçınmalıyız. takdir edersiniz ki motor en fazla gücü ilk kalkış anında üretiyor. bunun yanında ekrandaki vites değiştir uyarıları dikkate alınmalıdır. serviste söylenen bunlardı bana...

mümin öztürk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
vites değiştirme uyarıları çıksa alıcazda çıkmıyo işte 1.5 90 bg s&s aracım 900 km de daha hiç çıkmadı