İlk çalıştırmada benzin kokusu ve devir sorunu

ucandosbik

Ahmet BAYDAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aracı çalıştırınca motor soğukken dışarıya benzin kokusu geliyor. Araç içinde bir sorun yok. Bu sırada gaza basınca devir önce düşüyor motor stop edecekmiş gibi olup toparlıyor ve normale dönüyor. Dün egsoza baktığımda ucunda su gibi bir şey vardı ve yere damlamıştı birkaç damlası. Kokladım fakat bir koku alamadım. Emin değilim ama belki de çiğ yakıttı. Sorunumla ilgili bilgisi olan var mı? Araç 2004 1.6 16V LPG'li. Bu sorun motor soğukken olduğundan araç o sıra benzinde çalışıyor sanırım. Göstergede hem benzin hem de Lpg ışığı beraber yanıyor. Isınınca benzinde de LPG'de de sorun yok. Teşekkürler...

Onur Gönüllü

RENAULT MAİS SERVİS DANIŞMANI,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
su damlamasında sıkıntı yok içiniz rahat olsun motorun verimli olduğuna işarettir diğer konular için bir çok sebep var yetkili serviste göstermenizi tavsiye ederim.

Kadir Salim

T.C. Vatandaşı,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şu günlerde hava birazcık soğudu.
Aracınız otomatik jikle ile çalışıyor . YAni sıcak motora göre biraz daha fazla yakıt kullanıyor .
Yakamadığı benzini egsozdan atıyor .
Bu koku bizde de oluyor aynı araç . Yaklaşık 100 metre sonra LPG ye geçiyor .

Diğer olaya gelirsek .
Ben daha önce denedim gaza az basıp çektim stop edecek gibi olmadı . 1 kere az düşer gibi oldu , sonra hemen toparladı .
Gaz kelebeğinizi temizletin.

ucandosbik

Ahmet BAYDAR
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Cevaplar için teşekkür ederim. Gaz kelebeği temizlenmişti iki hafta önce. Yetkili servisteydi araç gaz kelebeği temizlendi ama para alınmayacak bu nedenle faturaya yansıtmadık demişlerdi. Bir kurtulamadım şu sorunlardan :)

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kardes kafana takma bu sorunu benim meganda da var lpg'li 2005 1.6 115hp . Boğaz kelebeğini de temizlettim deqişen birşey olmadı.

Bana sorarsan kafaya çok takıp servise felan gıtme paranı boşa harcamış olursun . yağını suyunu aksatma 10-15bin kilometrede bujılerı değiştir bide arada enjektor temizleyici feln koydur arabana gule gule bın .
ilk zamanlar bende snin gbi çok takıodum yapman gereken arabanın huyuna göre davranmak kalkışlarda felan pedala sert yuklenme veya seri kalkarken pedala hafıf bas ondan sonra yüklen hiç bi sorun olmaz .

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Aracı çalıştırınca motor soğukken dışarıya benzin kokusu geliyor. Araç içinde bir sorun yok. Bu sırada gaza basınca devir önce düşüyor motor stop edecekmiş gibi olup toparlıyor ve normale dönüyor. Dün egsoza baktığımda ucunda su gibi bir şey vardı ve yere damlamıştı birkaç damlası. Kokladım fakat bir koku alamadım. Emin değilim ama belki de çiğ yakıttı. Sorunumla ilgili bilgisi olan var mı? Araç 2004 1.6 16V LPG'li. Bu sorun motor soğukken olduğundan araç o sıra benzinde çalışıyor sanırım. Göstergede hem benzin hem de Lpg ışığı beraber yanıyor. Isınınca benzinde de LPG'de de sorun yok. Teşekkürler...
Konu biraz hort olmuş ama çözüm bulundumu acaba bu soruna ?

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
​Dostlar gerekeni yazmış zaten lpg-benzin aralığında o kokuda normal bence...

KangooZH

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
​Dostlar gerekeni yazmış zaten lpg-benzin aralığında o kokuda normal bence...
Abi durum farklı koku değil sadece,ilk çalışmada patırtılı devirlenme ve gazı verince araba salaklaşıyo ama bu durum sadece soğuk havalarda oluyo :eek: Yaz gelip havalar ısınınca sorun düzeliyo