İlk çalıştırmada silkeleme yolda giderken boşa alınca stop etme problemi yardım

hasan_34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar 2008 megane 2 privilege 1.5 dizel aracım var yazdan beri bu sorunu yaşıyorum bir türlü çözüm bulamadım ilk çalıştırma da motor ısınınca ya kadar rölanti 10 saniye aralıklarla stop etmeye yakın düşüp çıkıyor motor ısındıktan sonra düzelir gibi oluyor ama bir kaç km gittikten sonra vitesi boşa alınca stop ediyor bunu her gün en az bir kez yapıyor üstelik yolda süratli giderken 70-80 le giderken oluyor bazen kaza yapma riski ile karşılaşıyorum bazı zamanlar..arıza ekranında enjektör kontrolü yapın diyor ama daha geçen sene orijinal sıfır enjektör taktırdım yine de kontrol ettirdim hiç bir sorun yok dedi bosch servisi beyinle alakası olabilir dedi onu da gösterdim bir şey bulamadılar şimdi de durup dururken airbag arızası göstermeye başladı ortada kaza falan yok kendi kendine arıza verdi bir arkadaş oksijen sensör arızası olabilir dedi bilemiyorum bilen bilmeyen birine kurcalatmak ta istemiyorum İstanbul Bahçelievler deyim bu konuda bilgisi olan başına gelen varsa bana yardımcı olursanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Merhaba , bu stop etme olayını bir çok yerden yapabilir , oksijen sensörü , boğaz kelebeği , map sensörü gibi. ama ilk olarak boğaz kelebeğine yoğunlaşın. enjeksiyon kontrol edin yazısını bunların hepsinden yazabilir. İlla enjektör değildir , megane 2 her şeye yazabilir.
Airbag ışığı bu araçlarda kroniktir. Eğer şöför koltuğu oynayınca yanıp sönüyorsa koltuğun altındaki soketten , değilse direksiyon sargınız ömrünü tamamlıyordur , zaten direksiyonu çevirince çatırtı , hışırtı gibi sesler gelmeye başlar.

hasan_34

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yardımcı olduğunuz için teşekkürler bu arada

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Rica ederim , sildiğiniz mesajda usta sormuşunuz. İstanbul bahçelievlerse eğer kocasinan sanayi sitesinde Fatih var , selamımı iletin yardımcı olacaktır. 0 536 767 65 41