İlk gün ve tanıtım

Dolu Bardak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba herkese,
40 yaşında, Elektronik mühendisi, evli ve bir çocuk babasıyım. Kendimi ve aracımı tanıtmak için bu konuyu açtım. Herhangi bir cevap ya da destek arayışı içinde değilim(en azından şimdilik)
Megane III 2011 model dynamic 1,5 110Bg EDC aracım var. Aşağıdaki yazdığım kısa hikaye dışında son derece memnunum ve keyifle kullanıyorum aracımı.
...
Daha 2 aylıkken İstanbul - Antalya yoluna gittim, hem giderken hem dönüş yolunda ESP Kontro ettirin, Fren kontrol ettirin, ... tarzı uyarılar aldım.
Her ikisinde de Renault yol yardımı arayarak Burdur ya da Isparta civarında bir serviste kontrol ettirdim sorun yok dediler. Nasıl sorun olmaz o zaman daha büyük sorun var, dedim. Ama hiç bir yazılı form alamadım.
Okmeydanı'nda işyerim vardı garanti süresinin dolmasına yakın araba çekişten düştü, hareket etmedi. Kapatıp tekrar çalıştırdım bir iki kez sonrasında yürüdü araba. Doğru servise tabi...
Garantiden ABS beyni değişti. Bir Ay sonra olsa aynı işlem eyvah eyvah. Aklımda ise ben 2 yıl ABS beyni bozuk bir araca mı bindim kaygısı!!!!
Dün ve bugün arabam marş basması, motor çalışmadı yani, otomatik vitesi kontrol ettiriniz yazdı ekrana, bir kaç denemedem sonra ise motor çalıştı ve servise bıraktım bu sabah.
Akü'den dolayı olabileceği söylendi ama yarım depo mazot olan arabanın yakıt göstergesi boş görünüyordu, boş ışığı yanıyordu. Kapatıp tekrar çalıştırdıklarında bu sorun düzelmişti. Bunun aküden olmayacağını söylediler.
Aklımda bir sürü soru amaliyatta yakını olan biri gibi sonucu bekliyorum.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun, umarım tüm sorunlarınız bu bakımdan sonra çözülmüş olur. Hoş geldiniz keyifli paylaşımlar.

osscan

Özcan ÖGÜL,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bütün aksiliklerde seni bulmuş be abi :)Umarim sorunun çözülür...Hoşgeldin keyifli forumlar :eyv

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoşgeldiniz, keyifli forumlar dilerimmmm...

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
Aileye hoşgeldiniz ve geçmiş olsun.Ümit ederim basit bir yazılımsal sorundur ve bu şekilde hallolur sorununuz.Sonrasında keyifli yol hikayelerinizi dinleriz keyifle :eyv

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoşgeldiniz. Keyifli forumlar

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Ailemize hoş geldin kardeşim, iyi forumlar, sorun %90 aküdendir... :eyv

PauLord61

Mehmet İNCE,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ailemize hoş geldiniz, keyifli forumlar dilerim, inşlh sorun tez zamanda çözülür abi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dolu Bardak

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çok uzun zaman oldu ve cevap sayısını görünce üzüldüm, bu kadar insan cevap yazmış ben girip bir teşekkür bile etmemişim diye.

Herkese teşekkürler bu vesile ile. Şu an yine bakımda araç, 6. yıl 80000 bakımı,

Ön fren balataları 40000'de değişmişti, şimdi yine değiştiler arkalarla birlikte. 70000 bakımında triger değişmişti.

Pasta, cila ve sağ arka taraftan aldığım kaza hasarı da giderildi.

Arabamdan çok memnunum.

Az ve temiz kullanılan keyifli bir araç benim için. Biraz daha donanım olsa ses sistemi, online navigasyon(telefonda var ama telefona çağrı gelince kayboluyorum), renkli dokunmatik ekran(eğlence paketi gibi bir şeyler) daha da keyifli olacağından eminim.

Bu konuda eminim bir çok konu vardır açılmış, satır satır okumak doğru, güncel ve güvenilir kaynağı bulmak her zaman mümkün olmuyor.

Bir iki kelime yazan olursa sevinirim.

Son düzenleme: