Ilk Kaza

Ehveniser1903

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar,

Bügüm aracimla ilk kazamı yaptım.Buyuk bir sanssizlikti.

Sag seritte ilerliyordum.Sagdaki otoparka giriş yapacaktim,hızım sinyalim herseyim uygundu.

Aynalarimi kontrol ederek yavaşladım,direksiyonu saga kırdığım anda daha once orta aynada arkamda oldugunu kontrol ettigim eve servis motorsikletinin korna sesini duydugum an arkadas beni "sağlamaya" calisirken on kapıma vurdu.

Kapıma vurduktan sonra motor sekip yol kenarindaki yagmur olugundan da ziplayarak kaldırıma uctu,üstündeki arkadas da oldukça sert bicimde kaldirima uçtu.Dustu diyemiyorum.Cunku motor ve vuran arkadas resmen uctu.Ambulansi aradık,dağılsın yoldan gecen bir vatandas baya bir yardımcı oldu.

Tutanak tutuldu,bana çarpan elemanın ehliyeti bile yokmuş.Sigorta vs. de yok tabiki.
Kendisi rahat 25 yasında olmasına ragmen kimlikte 17 yazılmış.
Ifadesinde resmi tutanakta motorsiklet olduğu yazıldığı halde elektrikli bisiklet kullandığını falan söylemiş.

Kendisi kaskini takmamış olsa belki su an gozaltinda bile olabilirdim.İnanilmaz derecede sacma bu olay neticesinde karşı taraftan şikayetçi olmadik.

Aracımda maddi hasar mevcut.Sag aynam kırıldı,kapımda da göçükler,çizikler ve surtme izleri meydana geldi.

Siz siz olun,motorsikletli servis elemanlarina asla guvenmeyin.

py6uzu4u.jpg
aba7yrug.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Numb7

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaslar,

Ifadesinde resmi tutanakta motorsiklet olduğu yazıldığı halde elektrikli bisiklet kullandığını falan söylemiş.

Öncelikle büyük geçmiş olsun. Ufak hasarla atlatmışsın. İlk kazam da ben hatalıydım ve bu beni araçtan çok soğutmuştu umarım aynısı sizin başınıza gelmez.

Bunu diyen birini de forumda yazamayacağım şekilde anıyorum ıslık

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Büyük Geçmiş Olsun ,ALLAH Beterinden Saklasin.. Neyseki Sadece Maddi Hasarla Atlatmişsiniz.. Sorumsuzca Trafiğe Salinan Bu Elemanlari Çalişrtiran Kişileri Anlamak Gercekten Güç ... :asabi

Aykut Karabulut

,
Başkan
35-İzmir
Geçmiş olsun, Allah beterinden korusun. Benim anlamadığım bu raporu yazan kim? 25 yaşındaki insan 17 yaşında nasıl yazılır, motorsiklet nasıl elektrikli bisiklete dönüştürülüyor. Ehliyetsiz kısmına hiç değinmiyorum o başlı başına büyük bir hadise.

Ehveniser1903

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şahıs doğulu olduğu icin nüfus kagidina 1997 yazilmis.Kaza raporunda motorsiklet yazdigi halde şahıs hastanedeki ifadesinde motorsiklet degil elektrikli bisiklet kullandigini ve kazayı da bisikletle yaptığını soylemis.Karakoldaki polisler yalan beyandan birazcık ugrasacaklar karşı tarafla.

Htmakina

Hakkı TAM, ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim. Allah bir daha kaza yaşatmasın sizlere. Sanırım tutanağı polis tuttu ve sizde imzaladınız. Ben olsam sizin yerinizde imzalamazdım ve ehliyetsiz kasksız trafiğe çıkan veya çıkartan şe.......lerin her türlü cezayı çekmesini isterdim.

Cem Catalbas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karşı taraf kesinlikle haksız her yönüyle, motosikletle sağ şeritten gidilmez, motor kullanıcıları genelde görünmezler çünkü araçlara göre oldukça çabuk ivmelenirler, araç sürücülerinin pek yapacağı birşey yok bu şekilde olan bir kazada, ancak motosiklet sürücüsünün eğitim almasıyla sorun çözülür. Sizede karşı tarafa da geçmiş olsun, Motosiklet kullanıcıları her zaman vardır ve olacaklardır, onlar için yollarda biraz daha dikkatli olmalıyız bize düşen budur.

Son düzenleme:

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun Allah beterinden saklasın...

Ehveniser1903

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçmiş olsun kardeşim. Allah bir daha kaza yaşatmasın sizlere. Sanırım tutanağı polis tuttu ve sizde imzaladınız. Ben olsam sizin yerinizde imzalamazdım ve ehliyetsiz kasksız trafiğe çıkan veya çıkartan şe.......lerin her türlü cezayı çekmesini isterdim.

İs verenin anlattığına gore eleman haftasonlari harçlık çıkarmak ve ailesine destek olmak icin calisiyormus.Zaten ceza daha buyuk ne olabilir,allah korusun canından oluyordu...

Zaten ehliyeti olmadıgı icin 1400-1600 lira arası bir ceza yiyecekler.

Cem Catalbas

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İs verenin anlattığına gore eleman haftasonlari harçlık çıkarmak ve ailesine destek olmak icin calisiyormus.Zaten ceza daha buyuk ne olabilir,allah korusun canından oluyordu...

Zaten ehliyeti olmadıgı icin 1400-1600 lira arası bir ceza yiyecekler.

Motor şirkete aitse ehliyet olmadığı için, 1400 küsür sürücüye, 1400 küsür motor sahibine ceza kesilecek, artı başka cezalarda eklenebilir. Karşı taraf için kötü bir tecrübe, Allahtan bir şey olmamış.