iLK MARŞTA ÇALIŞMAYAN MEGANE 3 1.6 BENZİNLİ.....

ressam58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Sabahları ilk marşta çalışmayan varmı arkadaşlar???? Sorunum var ve çözemiyor servis.İlk çalışmada almıyor ikinci çevirişte çalışıyor zorla.....Bilen duyan yaşayan varmı? 1.6 benzinli megane 3.

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Sıfır araçta olmaması lazım gelen bir sorun bu,İstanbul'da olsan seni iyi bir servise yönlendirirdim...

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaptör arızası olabilir.

ressam58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mustafa bey valla bu sorun yüzünden canım çok sııkın gerçekten....belki inanmayacaksın 10 kere falan servisete kaldı arabam.tesler yapıyorlar efendim renaulta mail atıyorlar falan filan peki sonuç ne sonuç yok.sabah oturuyorum direksiyona çeviriyorum ilk defa da tekrar stop ediyor ikincide zorla bazen üçüncüde alıyor..sonra gün içinde bişey yok.ne zaman motor soğuyor mesela park edip gittim 5-6 saat geçti basıyorum yine aynı.Yani derler ya parayla rezil oldum diye bir sürü para ver kapıda çalışmayan sıfır arabam var.çok komik valla ne diyim bilmem ki???

BOGA

Güray BOĞA-İZMİR,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Can sıkıcı bir durum gerçekten, benim aracım dizel ve böyle bir sorunu yok, umarım sorununuz en kısa sürede çözülür...

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

memo_16

Bilgi Girilmemiş
beyindede sıkıntı olabilir, ateşlemeyi düzgün yapamıyor yani yönetemiyor diyelim, bujilerle ilgili uyumsuz bi çalışma gösteriyorsa buda sorunun kaynağı olabilir

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum, sorununu yetkili servis çözecek diye birşey yok. Her sıkıntı sistemde gözükmüyor.
Araçta sen ilk marşa basınca ateşleme varmı ?, eğer varsa fakat yakıt tetiklemesi yoksa geri dönüşüm valfinde de arıza olabilir, pompa sökülüp bakılacaktır.
Tabi bunu aracın sesini duymadan ölçmeden konuşuyorum. Eğer çalışma öksürüklü ise kesinlikle sensör algılama problemi vardır. Bu durum genelde yazılımsal kaynaklı oluyor.
Artık maalesef bu tür sorunları görmeden ve duymadan tam net birşey söylemek imkansız oldu.

dikizaynasi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
allah kolaylık versin hallolur insallah yeni araclar karmaşık

ressam58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum, sorununu yetkili servis çözecek diye birşey yok. Her sıkıntı sistemde gözükmüyor.
Araçta sen ilk marşa basınca ateşleme varmı ?, eğer varsa fakat yakıt tetiklemesi yoksa geri dönüşüm valfinde de arıza olabilir, pompa sökülüp bakılacaktır.
Tabi bunu aracın sesini duymadan ölçmeden konuşuyorum. Eğer çalışma öksürüklü ise kesinlikle sensör algılama problemi vardır. Bu durum genelde yazılımsal kaynaklı oluyor.
Artık maalesef bu tür sorunları görmeden ve duymadan tam net birşey söylemek imkansız oldu.
çok sağol valla.Aslında devamlı sesli bir şekilde rahatsız edici tıklama geliyor motorun üstünden açtım baktım geçen gün.Bir parça var devamlı kontağı kapatsamda yani motor dursada tık tık diye ses çıkarıyordu.Söyledim servise dedilerki bu geri dönüşüm valfidir.EEe dedim bozuksa değişelim yok bundan değil diyor.İşte cihaza bağlıyorlar bir hata yok diyorlar artık pes ettirdiler.Manyetik kaptör mü Yok! efendim enjeksiyon mu? yok.....volant sensörümü yok ....valla bilemiyorlar...Sivastayım bu iş kış yaklaşınca oluyor....yazın bişey yok sanki bunları yapan başka araba gibi hiç bişey yok yazın...

cantekin67

Cantekin YAVUZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum, motor iç aksamı bilgisine sahipsen senden denemen için birkaç isteğim olacak.
Dinlendirme kabı (hava filtresi kabı) na bağlı sensör fişini çek öyle bir dene. Senin sorununu servis çözemiyorsa biz çözeriz merak etme.